• Dnes je: Štvrtok 22. februára 2024 meniny má Etela

Aj Kolíková a Viskupič. SaS predstavila nominantov do parlamentných výborov

Aj Kolíková a Viskupič. SaS predstavila nominantov do parlamentných výborov

Gröhling informoval aj o tom, v akých výboroch plánujú pôsobiť členovia SaS, pričom on bude pôsobiť v školskom výbore.

25.10.2023 (SITA.sk) - Predseda poslaneckého klubu strany Sloboda a Solidarita (SaS) Branislav Gröhling predstavil v stredu na tlačovej besede nominantov strany do jednotlivých parlamentných výborov.

Kolíková, Viskupič aj Dostál

Za predsedníčku Osobitného kontrolného výboru NR SR na kontrolu činnosti SIS je nominovaná Mária Kolíková.

Za podpredsedu Ústavnoprávneho výboru NR SR nominovali Ondreja Dostála, ktorý je súčasne nominovaný na funkciu podpredsedu Výboru NR SR pre nezlučiteľnosť funkcií. Za podpredsedu Výboru NR SR pre financie a rozpočet bude kandidovať Marián Viskupič a za podpredsedníčku Výboru NR SR pre európske záležitosti Vladimíra Marcinková.

Členovia SaS budú vo viacerých výboroch

Gröhling informoval aj o tom, v akých výboroch plánujú pôsobiť členovia SaS, pričom on bude pôsobiť v školskom výbore.

Richard Sulík ako exminister hospodárstva bude v hospodárskom výbore, Alojz Hlina v pôdohospodárskom výbore, Vladimír Ledecký bude vo výbore pre sociálne veci a pre výbore pre verejnú správu a regionálny rozvoj,“ informoval Gröhling a pokračoval, že Tomáš Szalay a Janka Bittó Cigániková budú v zdravotníckom výbore, pričom Szalay aj vo výbore pre kultúru a médiá.

Vladimíra Marcinková bude pôsobiť vo Výbore NR SR pre ľudské práva a národnostné menšiny, Juraj Krúpa bude v zahraničnom výbore a tiež vo Výbore NR SR pre obranu a bezpečnosť, a má v pláne pôsobiť aj v Osobitnom kontrolnom výbore NR SR na kontrolu činnosti Vojenského spravodajstva.

Mária Kolíková bude vo Výbore NR SR na preskúmavanie rozhodnutí NBÚ a Marián Viskupič bude v Osobitnom kontrolnom výbore NR SR na kontrolu činnosti NBÚ.

Pripravení venovať sa opozičnej práci

„Sme najlepšie pripravení robiť kvalitnú opozičnú prácu. Našou prácou bude aktívne spolupracovať s opozičnými stranami nielen pri predkladaní návrhov zákonov, ale aj pri spoločnom postupe vo výboroch a počas rokovania NR SR. Už v minulosti sme dokázali aj z opozície presadiť dobré návrhy pre Slovensko a v tomto budeme pokračovať,“ uzavrel Gröhling s tým, že pri korupčnej minulosti Smeru a SNS sa budú koalícii pozerať na prsty a budú kontrolovať každý detail.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Stredu 21. február 2024

horoskopy na dnes stredu 21 februar 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Stredu 21. február 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Ak nechcete vyvolať v okolí chaos, mali by ste dať najavo, že o tretieho nemáte záujem. Nerozčuľujte sa kvôli chybám iných, dôležité je, že ich nerobíte vy.

Býk 21.4. - 21.5.

Zdá sa, že dnešný večer bude veľmi zaujímavý. Ak čakáte návštevu, prinesie vám milú pozornosť, ak čakáte poštu, správy budú priaznivé. Je na mieste zachovať primeraný pokoj.

Blíženci 22.5. - 21.6.

V záležitosti svojho srdca nestrácajte trpezlivosť. Postupne sa vyriešia všetky problémy, ktoré sa dnes zdajú neprekonateľné. Ak pociťujete nedostatok energie, treba ju načerpať niekde v prírode.

Rak 22.6. - 22.7.

Už ráno sa s niekým pohneváte. I keď si to nepriznáte, na konflikte máte veľký podiel. Po nejakom rozhovore si uvedomíte, čo skutočne chcete.
Všetky Horoskopy pre Stredu 21. február 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie