• Dnes je: Streda 19. januára 2022 meniny má Drahomíra

Aj exekútori prijali opatrenia pre koronavírus, pozastavili činnosti a posilnili elektronický kontakt

Aj exekútori prijali opatrenia pre koronavírus, pozastavili činnosti a posilnili elektronický kontakt

Súdni exekútori od 16.

23.3.2020 (Webnoviny.sk) - Slovenská komora exekútorov (SKE) odporučila súdnym exekútorom v súvislosti s pandémiou koronavírusu pozastaviť dočasne konania dražieb a vypratávanie nehnuteľností. Agentúru SITA o tom v tlačovej správe informovala hovorkyňa SKE Stanislava Kolesárová. Dodala, že im neodporúčajú robiť v súčasnosti súpisy a zaistenia hnuteľných vecí, ani osobne doručovať písomnosti.

Ochrana zdravia účastníkov konania

„Slovenská komora exekútorov pristupuje zodpovedne k ohrozeniu novým koronavírusom a robí všetko pre ochranu zdravia účastníkov exekučného konania i súdnych exekútorov. Prijali sme viacero opatrení v súlade s nariadeniami Ústredného krízového štábu i vlády,“ uviedol prezident komory Miroslav Paller.

Viac k téme Ekonomické dopady koronavírusu

Zároveň vydal odporúčanie, aby exekútori dočasne pozastavili niektoré svoje činnosti a posilnili na úradoch kapacity pre telefonický a elektronický kontakt súdneho exekútora s verejnosťou.

Komora podotýka, že dočasné zrušenie stránkových hodín pre verejnosť žiadnym spôsobom neovplyvňuje prebiehajúce exekučné konania a nijako nemení zákonné práva a povinnosti dlžníkov ani veriteľov.

Odporúčajú bezhotovostný platobný styk

Dlžníkom komora odporúča využiť bezhotovostný platobný styk pri plnení si finančných povinností. Zoznam súdnych exekútorov, vrátane kontaktov na nich, nájdu občania na stránke komory.

Viac k téme Koronavírus

Od 12. marca platí na Slovensku pre koronavírus mimoriadna situácia. V tejto súvislosti boli v krajine zavedené viaceré obmedzenia na zamedzenie šírenia ochorenia, vrátane zatvorenia výchovno-vzdelávacích zariadení od 16. marca na 14 dní. Vláda SR tiež pristúpila k vyhláseniu núdzového stavu pre celý sektor zdravotníctva.

Zatvorené sú maloobchodné prevádzky a prevádzky so službami, pričom sa to netýka potravín, drogérií, lekární či vybraných služieb, akými sú napríklad banky či poisťovne. Aktuálne je na Slovensku potvrdených 185 prípadov koronavírusu.

Viac k téme: Ekonomické dopady koronavírusu, Koronavírus

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie