• Dnes je: Sobota 18. septembra 2021 meniny má Eugénia

Agresívny pacient napadol lekára aj záchranárku, polícia vyšetruje už druhý útok na zdravotníkov

Agresívny pacient napadol lekára aj záchranárku, polícia vyšetruje už druhý útok na zdravotníkov

Druhý prípad sa odohral na parkovisku, kde podozrivá osoba kopla do bočných dverí sanitky, pričom zranila záchranárku.

6.3.2021 (Webnoviny.sk) - Policajti z Košického kraja evidujú tento týždeň dva útoky na zdravotníkov. Informovala o tom na sociálnej sieti košická krajská polícia. Prípady polícia vyšetruje a dodáva, že útoky na zdravotníkov nezostanú bez trestnoprávnych následkov.

Zranená záchranárka RZP

V košickej mestskej časti Dargovských hrdinov v pondelok 1. marca popoludní podozrivá osoba na parkovisku kopla do bočných dverí sanitného vozidla, pričom sa zranila záchranárka Rýchlej zdravotnej pomoci (RZP).

Stalo sa tak po tom, ako pracovníci RZP skonštatovali smrť muža a opustili priestory jedného z bytov v danej oblasti. Polícia doplnila, že podľa predbežnej lekárskej správy záchranárka utrpela zranenia, ktoré si vyžiadali lekárske ošetrenie.

Pacient napadol zdravotný personál

Ďalší prípad sa stal na jednom z oddelení košickej nemocnice v utorok 2. marca večer, kde napadol pacient zdravotný personál.

„Policajti na mieste zistili, že podozrivá osoba, ktorá bola do nemocnice prevezená so zraneniami, na jednom z oddelení fyzicky napadla záchranárku,“ priblížila polícia.

Z predbežnej lekárskej správy vyplýva, že záchranárka utrpela zranenia s predbežnou dobou liečenia do sedem dní. Útočník podľa doterajších zistení fyzicky napadol aj lekára.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie