• Dnes je: Sobota 16. októbra 2021 meniny má Vladimíra

Afganistan generuje všetky bezpečnostné riziká. Mikulec ubezpečuje Slovákov, že migrantov preveria

Afganistan generuje všetky bezpečnostné riziká. Mikulec ubezpečuje Slovákov, že migrantov preveria

Podpora a poskytovanie adekvátnej ochrany tým, ktorí ju potrebujú, je v súlade s právom EÚ a medzinárodnými záväzkami.

1.9.2021 (Webnoviny.sk) - Afganistan generuje podľa ministra vnútra SR Romana Mikulca (OĽaNO) všetky bezpečnostné riziká, ktoré je možné si predstaviť. Uviedol to vo svojom statuse na sociálnej sieti v nadväznosti na mimoriadne zasadnutie Rady Európskej únie (EÚ), na ktorom sa zúčastnil.

Priblížil, že jedinou témou rokovania bola zhoršujúca sa situácia v Afganistane. S ministrami vnútra členských štátov EÚ na stretnutí diskutovali aj o pokračovaní koordinácie s medzinárodnými partnermi, ako sú Organizácia Spojených národov (OSN), s cieľom stabilizovať región a zaistiť poskytovanie humanitárnej pomoci zraniteľnému obyvateľstvu v Afganistane a susedných krajinách, predovšetkým ženám a deťom.

Zhodli sa na tom, že podpora a poskytovanie adekvátnej ochrany tým, ktorí to potrebujú, je v súlade s právom EÚ a ich medzinárodnými záväzkami.

„Kľúčové z môjho pohľadu je, že nechceme opakovať skúsenosť z roku 2015. Nesmieme stratiť kontrolu nad migráciou z Afganistanu a jeho okolia a nesmieme byť vystavení príchodu veľkého počtu migrantov,“ napísal. Zároveň ubezpečil občanov Slovenska, že ich prioritou je dôsledné preverovanie všetkých, ktorí prídu na slovenské hranice.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie