• Dnes je: Utorok 16. augusta 2022 meniny má Leonard

Afganistan generuje všetky bezpečnostné riziká. Mikulec ubezpečuje Slovákov, že migrantov preveria

Afganistan generuje všetky bezpečnostné riziká. Mikulec ubezpečuje Slovákov, že migrantov preveria

Podpora a poskytovanie adekvátnej ochrany tým, ktorí ju potrebujú, je v súlade s právom EÚ a medzinárodnými záväzkami.

1.9.2021 (Webnoviny.sk) - Afganistan generuje podľa ministra vnútra SR Romana Mikulca (OĽaNO) všetky bezpečnostné riziká, ktoré je možné si predstaviť. Uviedol to vo svojom statuse na sociálnej sieti v nadväznosti na mimoriadne zasadnutie Rady Európskej únie (EÚ), na ktorom sa zúčastnil.

Priblížil, že jedinou témou rokovania bola zhoršujúca sa situácia v Afganistane. S ministrami vnútra členských štátov EÚ na stretnutí diskutovali aj o pokračovaní koordinácie s medzinárodnými partnermi, ako sú Organizácia Spojených národov (OSN), s cieľom stabilizovať región a zaistiť poskytovanie humanitárnej pomoci zraniteľnému obyvateľstvu v Afganistane a susedných krajinách, predovšetkým ženám a deťom.

Zhodli sa na tom, že podpora a poskytovanie adekvátnej ochrany tým, ktorí to potrebujú, je v súlade s právom EÚ a ich medzinárodnými záväzkami.

„Kľúčové z môjho pohľadu je, že nechceme opakovať skúsenosť z roku 2015. Nesmieme stratiť kontrolu nad migráciou z Afganistanu a jeho okolia a nesmieme byť vystavení príchodu veľkého počtu migrantov,“ napísal. Zároveň ubezpečil občanov Slovenska, že ich prioritou je dôsledné preverovanie všetkých, ktorí prídu na slovenské hranice.


Najčítanejšia najnovšia správa

V Rači horia vinohrady, na mieste zasahujú hasiči a pribudol aj ďalší požiar (foto)

v raci horia vinohrady na mieste zasahuju hasici a pribudol aj dalsi poziar foto

16.8.2022 (Webnoviny.sk) - Bratislavskí hasiči aktuálne zasahujú pri požiari vinohradov v Rači. Informáciu pre agentúru SITA potvrdili z operačného strediska Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Bratislave.

„Môžeme potvrdiť zásah hasičov, bližšie informácie poskytneme neskôr,“ uviedli z operačného strediska HaZZ.

Neprejazdný úsek

Ako informuje bratislavská policajná hovorkyňa Silvia Šimková, policajti a hasiči zasahujú pri požiari porastu a časti vinohradov s veľkosťou približne päť hektárov, na Peknej Ceste smer Vinohrady.

„Uvedený úsek je neprejazdný. Upozorňujeme vodičov, aby sa riadili pokynmi polície a využili alternatívne trasy," vyzýva polícia.

Pribudol ešte jeden požiar

Ako informoval hovorca Krajského riaditeľstva HaZZ v Bratislave Štefan Koči, hasiči momentálne zasahujú pri hasení dvoch požiarov.

„Požiar vinohradu bol ohlásený krátko po 13:00 na Horskej ceste v mestskej časti Rača, kde zasahuje 24 príslušníkov HaZZ s ôsmimi kusmi hasičskej techniky, a tiež členovia dobrovoľného hasičského zboru Rusovce,“ uviedol.

Pri požiari na Račianskej ulici, ktorý bol ohlásený pred 14:30 zasahuje 12 príslušníkov HaZZ s dvoma kusmi hasičskej techniky, a tiež dobrovoľní hasiči z Rače a Záhorskej Bystrice.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie