• Dnes je: Sobota 09. decembra 2023 meniny má Izabela

5 spôsobov, ako sa vyhnúť sezónnym alergiám

5 spôsobov, ako sa vyhnúť sezónnym alergiám

To najlepšie, čo môžete urobiť, aby ste sa zbavili alergénov zo vzduchu, je klimatizácia. Tá udržuje nízku vlhkosť, ktorá odrádza plesne a roztoče a filtruje vzduch.

Veľmi veľa ľudí trápia rôzne alergie. Niekedy nevedia ako proti nim bojovať a sú im predpisované všelijaké lieky. Ak patríte medzi nich, pokúste sa riadiť týmito spôsobmi, ako by sa dalo týmto alergiám vyhnúť.

Skúste sa zamerať na ryby

Omega-3 mastné kyseliny pomáhajú čeliť zápalovým reakciám v tele, ktoré sú vyvolané alergiami. Losos a makrela sú dobrým zdrojom týchto kyselín. Ak dávate prednosť rybiemu oleju v kapsulách, skúste užívať 3.000 miligramov denne.

Ľanové semienka sú ďalším vynikajúcim zdrojom omega-3 mastných kyselín. Užívajte jednu polievkovú lyžicu ľanového semienka denne. Môžete si ho tiež pridať do pohára džúsu alebo primiešať do smoothie, ale vyhýbajte sa zohrievaniu.

Roztoče v domácnosti

Roztoče, malé škaredé mäsožravé monštrá, sú príliš malé, aby sme ich videli voľným okom. Žijú napríklad vo vašich kobercov, záclonách, či posteliach. Ich výkaly môžu byť významnou príčinou alergií. Roztoče prežívajú z prachu, ktorý jedia a ten je tvorený z kože pokrývajúcej matrace. Preto dávajte prednosť špeciálnym protialergénnym vankúšom a perinám. Dostať ich už veľmi ľahko v obchodoch. Určite sa oplatí do nich investovať, keďže neskôr za lieky by ste minuli možnože aj oveľa viac.

Vlhkosť

Ak nemáte odvlhčovač, je to dobrý nápad, aby ste si jeden zaobstarali. Dôjde tým k významnému zníženiu populácie roztočov, ktoré zahynú v relatívnej vlhkosti vzduchu pod 45 percent.

Domáci miláčikovia

Udržte svojho domáceho maznáčika mimo spálne. Vlasy, chlpy a sliny sa udržujú vnútri, aj keď zviera opustí priestor a to môže prispieť k alergickým reakciám. Niektorí psi sú úplne spokojní v tradičnej vonkajšej búde. Takže ak trpíte alergiami, mohlo by to byť najlepším riešením pre vás. Nezabudnite však, že sem patrí aj kúpanie vášho miláčika.

Čistý vzduch

To najlepšie, čo môžete urobiť, aby ste sa zbavili alergénov zo vzduchu, je klimatizácia. Tá udržuje nízku vlhkosť, ktorá odrádza plesne a roztoče a filtruje vzduch. Ak máte zapnutú klimatizáciu uistite sa, že všetky okná máte zatvorené. A nezabudnite na čistenie filtrov aspoň raz za mesiac.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Sobotu 9. december 2023

horoskopy na dnes sobotu 9 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Sobotu 9. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Planéty nepriaznivo ovplyvňujú vašu pracovnú aktivitu. Neplánujte si toho veľa. Objavia sa udalosti, ktoré nemôžete ovplyvniť. Môžu sa obrátiť proti vám.

Býk 21.4. - 21.5.

Situácia nie je taká jednoznačná, ako si myslíte. Nemali by ste robiť závery dovtedy, kým nezískate presné informácie. Stačí málo a z priateľov si môžete narobiť nepriateľov.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Vaša energia vám dodá chuť do práce a života. Stačí viac iniciatívy a určite zlepšíte vašu terajšiu situáciu. Snažte sa vyhnúť zbytočným stresom.

Rak 22.6. - 22.7.

Prvotný neúspech pri rozbiehaní dôležitých aktivít nič neznamená. Vyskúšajte všetky riešenia. Ak nepoľavíte, už čoskoro zaznamenáte prvé úspechy.Všetky Horoskopy pre Sobotu 9. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie