• Dnes je: Streda 07. júna 2023 meniny má Róbert

5 dôvodov, prečo by sme sa nemali sprchovať každý deň

5 dôvodov, prečo by sme sa nemali sprchovať každý deň

Aj keď by sa mohlo zdať, že denné sprchovanie odplaví zlé choroboplodné zárodky, práve naopak.

Veľa ľudí je zvyknutých sprchovať sa aj každý deň. Berú to ako samozrejmosť a potrebu. Ale vedeli ste, že každodenné sprchovanie nám môže aj uškodiť? Pozrite sa, ako. Tu je 5 dôvodov, prečo by sme mali náš kúpeľ alebo sprchu obmedziť.

Vysychanie pleti

Mydlá a teplá voda sajú vlhkosť z nášho tela. Takže všetky tie dlhé, relaxačné horúce sprchy a kúpele v zime v skutočnosti vysušujú našu pokožku. Tak sa vytvárajú aj praskliny na pokožke, a zvyšuje sa riziko infekcie. Rozhodnite sa pre kratšie sprchy a vlažnú teplotu vody. Následne hneď na to nezabudnite na dobré hydratačné telové mlieko alebo krém.

Nie ste tak špinavý, ako si myslíte

Keď máte pocit potu z výkonu alebo práce, nemusíte denne využívať vaňu alebo sprchu. Podľa Dr. Casey Carlosa, asistenta profesora medicíny v oddelení dermatológie na University of California v San Diegu, väčšina ľudí používa mydlo, aj keď ho nepotrebujú. Carlos hovorí, že pleť vlastne robí sama skvelú prácu pri čistení, čo znamená, že sa nemusíte umývať denne od hlavy až po päty. Carlos navrhuje čistiť podpazušie, triesla a nohy. Čiže miesta, ktoré majú väčší potenciál pre zápach. A obmedzte hrudník, chrbát, nohy a ruky.

Vysúšanie vlasov a nechtov

Umývanie vlasov každý deň odstraňuje prirodzene sa vyskytujúce oleje, ktoré vysušujú vlasy a tvoria kučery. Z toho dôvodu sa odporúča umývať si vlasy nie viac ako raz alebo dvakrát týždenne. Časté sprchovanie môže tiež zničiť aj naše nechty. Teplá voda spôsobuje, že nechty sa začnú lámať a štiepiť.

Odplaví užitočné baktérie

Aj keď by sa mohlo zdať, že denné sprchovanie odplaví zlé choroboplodné zárodky, práve naopak. Je ohrozený mikrobióm nášho tela. Mikrobióm je súhrn všetkých mikróbov, ktoré žijú vo vnútri aj na povrchu ľudského tela. Bez nich by náš imunitný systém, trávenie a srdce prestali pracovať. Poškodenie mikrobiómu môže tiež viesť k akné.

Plytvanie vody

Priemerná štvorčlenná rodina minie asi 400 litrov vody za deň. Obmedzené sprchovanie pomôže udržať toto číslo nižšie. Počas kúpeľa minieme takmer trikrát viac vody ako počas sprchy. Takže, ak je to možné, rozhodnite sa pre sprchu. Tá by mala trvať približne desať minút.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Stredu 7. jún 2023

horoskopy na dnes stredu 7 jun 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Stredu 7. jún 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Postavenie planét je pre vás nepriaznivé. Možné sú susedské nezhody, nepríjemnosti na cestách alebo straty, ktoré vám spôsobia vaši najbližší.

Býk 21.4. - 21.5.

Nevyhovárajte sa stále, že nemáte čas, pokiaľ ide o plnenie domácich povinností. Nečudo, keď vám dnes niekto vytkne váš nezáujem. Ukážte svoju dobrú vôľu a urobte, čo sa od vás žiada.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Využite pomerne priaznivé vplyvy na získanie ďalších dobrých kontaktov, ktoré vám prídu raz mimoriadne vhod. Konečne by ste mali prejaviť väčšiu odvahu na konkrétne činy.

Rak 22.6. - 22.7.

Dnes budete mať viackrát pravdu, ale nikto ju nebude chcieť uznať. Mali by ste si oddýchnuť, lebo inak vás ovládne rozčarovanie až beznádej.


Všetky Horoskopy pre Stredu 7. jún 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?


Počasie