• Dnes je: Pondelok 11. decembra 2023 meniny má Hilda

4 prirodzené a zdravé náhrady cukru

4 prirodzené a zdravé náhrady cukru

Stevia nemá žiadne kalórie a ani glykemický dopad, takže je vhodný aj pre diabetikov.

Nadbytok spracovaného cukru v strave môže spôsobiť zdravotné problémy a samozrejme významne prispieva k obezite.

Ak sa snažíte znížiť cukor a kalórie vo vašej strave, môžete sa obrátiť na iné náhrady cukru.

Náhrady cukru môžu byť zdravou voľbou aj pre ľudí s diabetom.

4 prirodzené a zdravé náhrady cukru:

Med

Med má mnoho pozitívnych zdravotných výhod a je zdrojom úplne prirodzeného, nespracovaného sladenia. Má antibakteriálne vlastnosti a je zdrojom antioxidantov odvodených z peľu. Tmavšie medy majú vyššiu antioxidačnú hodnotu. Najlepšie je používať surový alebo nespracovaný med pre vyšší obsah živín a antioxidantov. Použite med miesto rafinovaného cukru v čaji alebo dezertoch.

Stevia

Stevia nemá žiadne kalórie a ani glykemický dopad, takže je vhodný aj pre diabetikov. Stevia je jediné bezpečné sladidlo v súčasnej dobe k dispozícii, vzhľadom na to, že zdravotné riziká sú spojené s umelými sladidlami. Stevia môže byť použitá v najrôznejších dezertoch, rovnako ako aj v káve a v čaji.

Javorový sirup

Javorový sirup obsahuje malé množstvo vápnika a zinku a významné množstvo riboflavínu. Riboflavín je nevyhnutný pre získavanie energie z jedla, ktoré jeme a tiež má antioxidačné funkcie. Môže byť použitý namiesto cukru vo väčšine koláčoch, ale pretože to je kvapalina, budete musieť upraviť množstvo ostatných kvapalín zhruba o štvrtinu.

Melasa

Jedná sa o vedľajší produkt získaný zo spracovania cukrovej trstiny a cukrovej repy. Melasa je tmavo-hnedý, až čierny hustý sirup a je najviac prospešný a dobrým zdrojom železa a vápnika. Môže byť strávený pomalšie, čo môže pomôcť stabilizovať hladinu cukru v krvi. Môžete ho použiť v pečení sladkých dobrôt.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Pondelok 11. december 2023

horoskopy na dnes pondelok 11 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Budete tvrdo pracovať a dosiahnete pokrok v štúdiu alebo v povolaní po odbornej stránke. Financie však nezískate. Vo výhľade sú i ďalšie sporné udalosti.

Býk 21.4. - 21.5.

Ak sa ráno objavia pochybnosti, celý deň bude úspešný. Dnes musíte postupovať opatrne. Nedovoľte, aby niekto odhalil vaše plány. Mohol by to zneužiť.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes budete musieť nechať všetky menej dôležité veci bokom. Budete mať čo robiť, aby ste stihli všetko to, čo ste začali a čo musíte neodkladne dokončiť.

Rak 22.6. - 22.7.

Ak prejavíte príliš veľa ochoty v jednej veci, dopadnete nedobre. Môže sa vám stať, že veci, ku ktorým ste pristupovali dobrovoľne, sa zmenia na povinnosť.Všetky Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie