• Dnes je: Piatok 25. júna 2021 meniny má Tadeáš

4 bylinky, ktoré chránia náš mozog pred depresiou, úzkosťou a Alzheimerovou chorobou

4 bylinky, ktoré chránia náš mozog pred depresiou, úzkosťou a Alzheimerovou chorobou

Ak váš mozog potrebuje podporu, zvážte prírodný bylinný liek, ktorý vám poskytne sama príroda.

Dnešná doba je dosť stresujúca a príliš veľa stresu môže mať zlý dopad na náš mozog.

Existuje však niekoľko bylín, ktoré majú silu znížiť stres a úzkosť a súčasne chránia náš mozog pred demenciou. Taktiež nám poskytujú ďalšie zdravotné výhody pre našu myseľ, vrátane lepšej pamäti.

Ak váš mozog potrebuje podporu, zvážte prírodný bylinný liek, ktorý vám poskytne sama príroda.

1. Ginkgo Biloba

Ako jeden z najstarších živých druhov stromov sa Ginkgo biloba používa už celé stáročia na liečbu mnohých zdravotných problémov vrátane zlého prietoku krvi a zlej pamäte. Pomáha vraj tiež pacientom s demenciou a to zvyšovaním toku kyslíka do mozgu. Ginkgo biloba podporuje nervové bunky, ktoré sú postihnuté demenciou a môžu byť prospešné pri prevencii Alzheimerovej choroby, vďaka antioxidantom, ktoré obsahuje a ktoré bojujú proti voľným radikálom. Predpokladá sa, že flavonoidy a terpenoidy v Ginkgo biloba pomáhajú zmierniť šance na vznik srdcových chorôb, rakoviny a Alzheimerovej choroby.

2. Rozmarín

Rozmarín je schopný zvýšiť a zlepšiť pamäť a zvýšiť zaostrenie. Jeho schopnosť stimulovať kognitívnu aktivitu môže pomôcť znížiť riziko Alzheimerovej choroby alebo demencie. Rozmarínová sladká aróma bola spojená s vylepšením nálad a zmierňovaním stresu u tých, ktorí trpia chronickou úzkosťou alebo hormonálnou nerovnováhou.

3. Ženšen

Štúdie ukázali, že ženšen je schopný zlepšiť náladu a mentálne funkcie a zároveň znížiť stres a úzkosť. Ženšen má tiež schopnosť stimulovať mozgové bunky a zlepšiť koncentráciu. Jedna štúdia zistila, že môže fungovať ako prírodná liečba Alzheimerovej choroboy. Výskumníci tiež zistili, že ženšen má silné protirakovinové vlastnosti. Má schopnosť inhibovať rast nádorov, čo naznačuje, že môže pôsobiť ako prirodzená liečba rakoviny.

4. Pepermint

Pepermint obsahuje fytonutrient známy ako monoterpén. Štúdie na zvieratách ukazujú, že tento fytonutrient má schopnosť zastaviť rast nádorov pankreasu, prsníka a pečene. Výskumníci zistili, že výrazná chuť a vôňa môže mať hlboké účinky na kognitívne funkcie. Taktiež pepermint zvyšuje ostražitosť, pamäť, dokáže pomôcť racionálne riešiť problémy a udržať pozornosť.


Počasie