• Dnes je: Nedeľa 01. októbra 2023 meniny má Arnold

100 eur od štátu chcú tisíce ľudí, je dôležité podať žiadosť

100 eur od štátu chcú tisíce ľudí, je dôležité podať žiadosť

O 100-eurovú dávku môže požiadať osoba s trvalým alebo prechodným pobytom na území Slovenska žijúca v domácnosti, ktorej priemerný mesačný príjem za posledných šesť mesiacov bol najviac vo výške 1,81-násobku životného minima.

Úrady práce, sociálnych vecí a rodiny dostali do konca mája 3,5 tisíca žiadostí o poskytnutie 100-eurovej inflačnej pomoci. Dávka je určená pre domácnosti s nízkym príjmom, ktoré nedostali inflačnú pomoc v minulom roku.

„Najviac žiadostí o inflačnú pomoc podali ľudia v okrese Rimavská Sobota, v Košiciach a v Bratislave. Úrady práce sú pripravené poskytnúť inflačnú dotáciu ešte viac ako 40-tisíc ľuďom. Je ale dôležité, aby si občania podali na úrad práce žiadosť do konca júla,“ uviedol v tlačovej správe generálny riaditeľ Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny Karol Zimmer.

Jednorazový príspevok

O dávku je potrebné požiadať na úrade práce v mieste bydliska domácnosti. Prvé dávky sa k ľuďom dostanú už v júni. Jednorazový príspevok v sume 100 eur by malo dostať približne 50-tisíc ľudí.

O 100-eurovú dávku môže požiadať osoba s trvalým alebo prechodným pobytom na území Slovenska žijúca v domácnosti, ktorej priemerný mesačný príjem za posledných šesť mesiacov bol najviac vo výške 1,81-násobku životného minima.

Podmienky pomoci

Podmienkou je, že žiadny člen domácnosti nedostal vlani od štátu pomoc formou dotácie alebo zvýšenej dávky či trinásteho dôchodku. Dotáciu úrad práce poskytne na jednu domácnosť jednému jej členovi, a to aj v prípade, ak podmienky spĺňa viac členov domácnosti.

Osoba predkladá žiadosť za celú domácnosť úradu práce a sociálnych vecí, v ktorého územnom obvode má domácnosť trvalý alebo prechodný pobyt. Žiadosť o 100-eurovú inflačnú pomoc je možné podať od 1. mája do 31. júla tohto roka.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Matovič sa cíti unavený a sklamaný z toho, že ľudia uverili klamstvám a rozprávkam o tom, že jeho manželka vlastní nejaký kaštieľ

matovic sa citi unaveny a sklamany z toho ze ludia uverili klamstvam a rozpravkam o tom ze jeho manzelka vlastni nejaky kastiel

Strana OĽaNO a priatelia ide na sto percent do opozície. Povedal to v povolebnej diskusii na TV Markíza líder hnutia Igor Matovič. Zdôraznil, že nebudú súčasťou ani jednej, ani druhej koalície, ktorá sa potenciálne rysuje.

Strážni psi korupcie

Určite by nešli do prípadnej koalície so Smerom, Hlasom a SNS a druhá možná koalícia Hlasu s Progresívnym Slovenskom a ďalšími demokratickými stranami by ho zase podľa jeho slov nepotrebovala. „Budeme strážni psi korupcie, ktorá tu bude prekvitať,“ vyhlásil Matovič.

Líder OĽaNO zároveň dodal, že sa cíti unavený a sklamaný z toho, že ľudia uverili klamstvám a rozprávkam o tom, že jeho manželka vlastní nejaký kaštieľ.

<>

Pellegrini sa môže hanbiť

Vyzval lídra Hlasu Petra Pellegriniho, aby sa za to ospravedlnil, keďže s touto informáciou vyrukoval práve Hlas. „Bolo to veľmi podlé, pán Pellegrini, môžete sa hanbiť,“ povedal.

Matoviča podľa jeho slov mrzí, že tu bude vládnuť „mafiánsky štát 2“ – Smer, Hlas, SNS. Uviedol, že on osobne neverí tomu, že Pellegrini sa zachová v tejto situácii ako demokrat, ale drží palce šéfovi Progresívneho Slovenska Michalovi Šimečkovi pri pokuse o zostavenie alternatívnej koalície.


Počasie