• Dnes je: Utorok 19. júna 2018 meniny má Alfréd

Zväz autobusovej dopravy považuje prešetrenie tragickej nehody pri Prievidzi za nevyhnutnosť

Zväz autobusovej dopravy považuje prešetrenie tragickej nehody pri Prievidzi za nevyhnutnosť

Pri tragickej dopravnej nehode v sobotu 14.

BRATISLAVA 16. októbra (WebNoviny.sk) - Zväz autobusovej dopravy (ZAD) vyjadruje úprimnú sústrasť pozostalým po nehode mikrobusu a kamióna, ktorá sa stala v sobotu ráno medzi Hornými Vestenicami a Nitrianskymi Sučanmi.

Nehodu považuje za mimoriadne poľutovaniahodnú udalosť a ako nevyhnutnosť vníma dôsledné prešetrenie jej príčiny a zanalyzovanie, ako sa do budúcna vyhnúť podobným situáciám, ak to bude čo i len trochu možné.

Slovak Lines

Uvádza sa to v stanovisku Zväzu autobusovej dopravy, ktorým reaguje na tragickú dopravnú nehodu v sobotu 14. októbra ráno pri Prievidzi, pri ktorej zomrelo osem ľudí. Stanovisko agentúre SITA poskytla hovorkyňa spoločnosti Slovak Lines Eva Vozárová.


V stanovisku sa ďalej píše, že autobusoví dopravcovia združení v Zväze autobusovej dopravy dlhodobo apelujú na takzvanú šedú zónu, keď nefunguje regulácia pri vozidlách 8 + 1 (osem cestujúcich a jeden vodič), a to ani v pravidelnej linkovej doprave.

Psychotesty a zdravotná spôsobilosť

V praxi tak nie sú pri tomto druhu prepravy stanovené jazdné časy, pravidelné odpočinky ani spôsobilosti vodičov ako kvalifikačná karta vodiča, psychotesty či zdravotná spôsobilosť.

“Dôvody nehody budú predmetom vyšetrovania, no aj v prípade, že nehoda nesúvisela s uvádzanými nedostatkami legislatívy, ZAD bude naďalej upozorňovať na nevyhnutnosť sprísnenia pravidiel pre vozidlá 8+1 a ich prevádzku v pravidelnej doprave. Veríme, že navrhované zmeny by priniesli pozitívny vplyv na zvýšenie bezpečnosti cestujúcich, ktorá musí byť prvoradým cieľom každého dopravcu,“ uzatvára ZAD.

Nehoda, pri ktorej sa zrazil kamión a mikrobus, si vyžiadala osem obetí, pričom vodič mikrobusu a šesť žien zomreli na mieste, siedma žena zomrela v nemocnici.

Nehoda sa stala medzi Hornými Vestenicami a Nitrianskymi Sučanmi. Ženy podľa medializovaných informácií pracovali ako opatrovateľky v Rakúsku a vracali sa domov.

Pozrite si náš nový Magazín!

Praveké stolové hory vo Venezuele

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie