• Dnes je: Piatok 25. mája 2018 meniny má Urban

ZOH 2018 v Pjongčangu (biatlon – vytrvalostné preteky): Kuzminová má šancu na ďalšiu medailu

ZOH 2018 v Pjongčangu (biatlon – vytrvalostné preteky): Kuzminová má šancu na ďalšiu medailu

Vytrvalostné preteky biatlonistiek na 15 km.

PJONGČANG 14. február (WebNoviny.sk) - Slovenská biatlonistka Anastasia Kuzminová môže vo štvrtok pridať do svojej zbierky ďalšiu olympijskú medailu. Na programe sú odložené vytrvalostné preteky žien na 15 km, ktoré sa mali konať v stredu, ale . Štart je naplánovaný na 17:15 miestneho času (9:15 SEČ)

Kuzminová už v kórejskom Pjongčangu získala a na vytrvalostné preteky pôjde pod extrémne menším tlakom očakávaní – vlastných aj verejnosti – ako na . Kuzminovej rekordom vo vytrvalostných pretekoch je druhé miesto zo Svetového pohára, ktoré dosiahla už 28. novembra 2013 vo švédskom Östersunde.


Vo štvrtok budú na štarte aj ďalšie Slovenky, medzi nimi aj Paulína Fialková, ktorá v Kórejskej republike najprv , potom , v ktorej poslala osem rán mimo – rovnovážne po dve na každej položke. Fialkovej najlepším výsledkom v tejto disciplíne je 5. miesto z Östersundu. Kuzminovú a P. Fialkovú na štarte doplnia Alžbeta Majdišová, Ivona Fialková a Terézia Poliaková.

Biatlonistky čakajú v areáli Alpensia štyri streľby a tá bude ešte dôležitejšia ako v iných disciplínach, pretože za každú ranu mimo sa pripočítava k času minúta.

ZOH 2018 v Pjongčangu


Biatlon

Vytrvalostné preteky žien na 15 km

  • štart: 17:15 miestneho času (9:15 SEČ)

Slovenky na štarte

  • Anastasia Kuzminová, Paulína Fialková, Alžbeta Majdišová, Ivona Fialková, Terézia Poliaková

Pozrite si náš nový Magazín!

Pravda o sušičoch rúk. Tieto prístroje rozhodne nie sú hygienické!Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie