• Dnes je: Piatok 25. mája 2018 meniny má Urban

ZOH 2018 Pjongčang (obrovský slalom): Petra Vlhová

ZOH 2018 Pjongčang (obrovský slalom): Petra Vlhová

Obrovský slalom žien na zimnej olympiáde v Pjongčangu.

PJONGČANG 14. februára (WebNoviny.sk) – Vo štvrtok je na zimnej olympiáde v Pjongčangu na programe aj odložený obrovský slalom, ktorého štart v pondelok znemožnil silný vietor.

Ak to počasie dovolí, prvé kolo sa začne o 10:00 miestneho času (2:00 SEČ) a druhé bude mať štart o 13:45 (5:45 SEČ). V štartovej listine sú aj tri Slovenky: s číslom 10 Petra Vlhová, 39 má Soňa Moravčíková a Barbara Kantorová odštartuje ako 58. v poradí.


Vlhovej sa v Pjongčangu menia plány doslova z hodiny na hodiny. Po odložení obrovského slalomu z pondelka na štvrtok, počasie nedovolilo ani štart stredajšieho slalomu, ktorý museli organizátori preložiť na piatok.

Podľa Vlhovej trénera Livia Magoniho má byť na štvrtkovom obrovskom slalome podobné počasie ako v stredu, ale menej veterno. „A v piatok má byť ešte lepšie počasie, ale už sme si zvykli, že tu nemôžeme nič očakávať. Zajtra (vo štvrtok, pozn, red.) urobíme dobrý výsledok a pozajtra medailu,“ zasmial sa skúsený tréner po oznámení odkladu stredajšieho slalomu.


ZOH 2018 v Pjongčangu


Zjazdové lyžovanie


Obrovský slalom žien

  • štart 1. kolo:& 10:00 miestneho času (2:00 SEČ)
  • štart 2. kolo: 13:45 (5:45 SEČ)


Slovenky na štarte

Počasie