• Dnes je: Utorok 20. marca 2018 meniny má Víťazoslav

Zo slovenských lekární sťahujú niektoré šarže lieku Cholagol

Zo slovenských lekární sťahujú niektoré šarže lieku Cholagol

Dôvodom je skrátenie času použiteľnosti lieku, dostupnosť liečby ohrozená nie je BRATISLAVA 30.

BRATISLAVA 30. októbra (WebNoviny.sk) - Štátny ústav pre kontrolu liečiv (ŠÚKL) sťahuje z úrovne distribučných spoločností a lekární niektoré šarže lieku Cholagol gto por 1x10 ml (hnedá sklenená fľaštička).

Ako uviedol ústav na svojej webovej stránke, konkrétne ide o šarže 3B501086 a 3D503063. Podľa zverejnených informácií dôvodom stiahnutia je zmena v registrácii - skrátenie času použiteľnosti lieku z 36 mesiacov na 24 mesiacov.


Liek Cholagol obsahuje liečivá, ktoré sú väčšinou rastlinného pôvodu. Užíva sa pri liečbe žlčových kameňov, pri chronickom zápale žlčníka, pri stavoch po operáciách žlčových ciest s tráviacimi ťažkosťami a v prípade tráviacich ťažkostí pri chronických ochoreniach pečene. Liek môžu užívať dospelí, dospievajúci a deti od 12 rokov.

Dostupnosť liečby týmto nariadením podľa ŠÚKL-u ohrozená nie je, na trhu sú pacientom k dispozícii iné šarže daného lieku.
Odporúčame:
Aké bude počasie na jar 2018 a kedy sa začne výraznejšie otepľovať?Pozrite si náš nový Magazín!

Mloky odhalili tajomstvá ich zázračných regeneračných schopností ukrytých v DNAZdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie