• Dnes je: Štvrtok 24. mája 2018 meniny má Ela

Žirafa zaútočila počas nakrúcania na filmára a vyhodila ho niekoľko metrov do vzduchu

Žirafa zaútočila počas nakrúcania na filmára a vyhodila ho niekoľko metrov do vzduchu

Carlos Carvalho nakrúcal blízke zábery zvieraťa, ktoré doňho narazilo hlavou a odhodilo ho takmer päť metrov do vzduchu.

JOHANNESBURG 6. mája (WebNoviny.sk) - Žirafa zabila v Juhoafrickej republike filmára, ktorý ju v zariadení pre divú zver nakrúcal do celovečerného filmu. Carlos Carvalho v stredu filmoval blízke zábery zvieraťa menom Gerald v zariadení Glen Afric Country Lodge v Broederstroome.

Žirafa doňho narazila hlavou a odhodila ho takmer päť metrov do vzduchu. Filmár utrpel vážne zranenia hlavy, s ktorými ho letecky previezli do Milparskej nemocnice v Johannesburgu. V stredu v noci svojim poraneniam podľahol. O jeho úmrtí informovala prostredníctvom stanoviska na sociálnej sieti Facebook filmová agentúra CallaCrew.


Carlos Carvalho bol oceňovaný juhoafrický filmár. V roku 2003 na filmovom festivale v Cannes vyhral Strieborného leva za spot pre neziskovú organizáciu Childline. V roku 2014 mu zase udelili Cenu Africkej filmovej akadémie za prácu s kamerou na snímke Forgotten Kingdom. Informácie pochádzajú z agentúry AP a webstránky deadline.com.


Pozrite si náš nový Magazín!

Pravda o sušičoch rúk. Tieto prístroje rozhodne nie sú hygienické!Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie