• Dnes je: Utorok 20. februára 2018 meniny má Lívia

Zimnú olympiádu v Pjongčangu zasiahol kyberútok, jeho pôvodcu zverejnia

Zimnú olympiádu v Pjongčangu zasiahol kyberútok, jeho pôvodcu zverejnia

Organizátori olympiády potvrdili kybernetický útok.

PJONGČANG 11. februára (WebNoviny.sk) – Organizátori zimných olympijských hier v kórejskom Pjongčangu oficiálne potvrdili, že čelili kybernetickému útoku.

K narušeniu bezpečnosti došlo v piatok pred otváracím ceremoniálom. Ten spôsobil vážne technické problémy v niektorých oblastiach, vrátane výpadku oficiálnej webstránky či bezdrôtového pripojenia v hlavnom mediálnom centre.

K narušeniu bezpečnosti došlo v piatok pred . Ten spôsobil vážne technické problémy v niektorých oblastiach, vrátane výpadku oficiálnej webstránky či bezdrôtového pripojenia v hlavnom mediálnom centre.


"Vedia čo sa stalo. Tieto praktiky sú bežné počas OH. Pôvodcu útoku nezverejníme," povedal hovorca Medzinárodného olympijského výboru Mark Adams.

Podobné incidenty v spojitosti so XXIII. ZOH hlásili už minulý mesiac. Odborníci v odvetví varovali, že podujatie bude čeliť obdobným výzvam. "Prijali sme bezpečnostné opatrenia. Nebudeme ich však viac komentovať, rovnako ako vyšetrovanie," dodal Adams. Informácie zverejnil portál insidethegame.biz.


 


Odporúčame:
Zimné počasie ešte bude pokračovať

Pozrite si náš nový Magazín!

Papuče, vankúše a stoličky sa samé upracú. Aj takto sa dá propagovať parkovací systémZdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie