• Dnes je: Piatok 25. mája 2018 meniny má Urban

Zimnú olympiádu v Pjongčangu zasiahol kyberútok, jeho pôvodcu zverejnia

Zimnú olympiádu v Pjongčangu zasiahol kyberútok, jeho pôvodcu zverejnia

Organizátori olympiády potvrdili kybernetický útok.

PJONGČANG 11. februára (WebNoviny.sk) – Organizátori zimných olympijských hier v kórejskom Pjongčangu oficiálne potvrdili, že čelili kybernetickému útoku.

K narušeniu bezpečnosti došlo v piatok pred otváracím ceremoniálom. Ten spôsobil vážne technické problémy v niektorých oblastiach, vrátane výpadku oficiálnej webstránky či bezdrôtového pripojenia v hlavnom mediálnom centre.

K narušeniu bezpečnosti došlo v piatok pred . Ten spôsobil vážne technické problémy v niektorých oblastiach, vrátane výpadku oficiálnej webstránky či bezdrôtového pripojenia v hlavnom mediálnom centre.


"Vedia čo sa stalo. Tieto praktiky sú bežné počas OH. Pôvodcu útoku nezverejníme," povedal hovorca Medzinárodného olympijského výboru Mark Adams.

Podobné incidenty v spojitosti so XXIII. ZOH hlásili už minulý mesiac. Odborníci v odvetví varovali, že podujatie bude čeliť obdobným výzvam. "Prijali sme bezpečnostné opatrenia. Nebudeme ich však viac komentovať, rovnako ako vyšetrovanie," dodal Adams. Informácie zverejnil portál insidethegame.biz.


 

Pozrite si náš nový Magazín!

Pravda o sušičoch rúk. Tieto prístroje rozhodne nie sú hygienické!Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie