• Dnes je: Pondelok 18. júna 2018 meniny má Vratislav(a)

Zimná údržba ciest sa začala skôr, dôvodom bolo najmä zhoršené počasie

Zimná údržba ciest sa začala skôr, dôvodom bolo najmä zhoršené počasie

Päť stredísk správy a údržby diaľnic a rýchlostných ciest – Liptovský Mikuláš, Mengusovce, Beharovce, Zvolen a Čadca – posledný októbrový víkend zabezpečovalo výkon zimnej údržby posypom vozovky chemickými rozmrazovacími prostriedkami a pluhovaním.

BRATISLAVA 30. októbra (WebNoviny.sk) - Národná diaľničná spoločnosť, a. s. (NDS) vyslala do terénu mechanizmy zimnej údržby ešte pred jej oficiálnym začiatkom 1. novembra.


Päť stredísk správy a údržby diaľnic a rýchlostných ciest - Liptovský Mikuláš, Mengusovce, Beharovce, Zvolen a Čadca - posledný októbrový víkend zabezpečovalo výkon zimnej údržby posypom vozovky chemickými rozmrazovacími prostriedkami a pluhovaním. Diaľničiari o tom informovali v pondelok s tým, že dôvodom bolo mimoriadne zhoršenie poveternostných podmienok.

"Vo výkone bolo 33 sypačov, ktoré posypali viac ako štyritisíc kilometrov vozoviek. Celkovo sa spotrebovalo 329,1 tony chemického materiálu," priblížila hovorkyňa NDS Michaela Michalová. Najviac sa zapotili strediská na severných úsekoch diaľnice D1.


V Mengusovciach posypali takmer tritisíc kilometrov vozoviek 209 tonami posypového materiálu, v Liptovskom Mikuláši zas 971 kilometrov vozoviek s využitím 70 ton posypového materiálu," uviedla hovorkyňa NDS s tým, že aj mimo zimnej údržby sú v pohotovosti.

NDS tvrdí, že v prípade potreby operatívneho zásahu je pripravená kedykoľvek zabezpečiť techniku i personál na zaistenie zjazdnosti diaľnic a rýchlostných ciest.

Pozrite si náš nový Magazín!

Praveké stolové hory vo Venezuele

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie