• Dnes je: Piatok 25. mája 2018 meniny má Urban

Žiarlivý exstarosta Bača má ísť za pokus o vraždu svojej manželky na dvadsať rokov za mreže

Žiarlivý exstarosta Bača má ísť za pokus o vraždu svojej manželky na dvadsať rokov za mreže

Krajský súd v Trenčíne potvrdil rozsudok prvostupňového súdu, zároveň vydal príkaz na zadržanie odsúdeného.

TRENČÍN 20. novembra (WebNoviny.sk) – Bývalý starosta obce Višňové Jaroslav Bača (Smer-SD) má ísť za pokus o vraždu svojej manželky Janky na dvadsať rokov do väzenia. Krajský súd v Trenčíne v pondelok potvrdil rozsudok okresného súdu z júna tohto roku.

Janka je s verdiktom spokojná

Bača si definitívny verdikt súdu vypočuť neprišiel, dal súhlas na konanie v jeho neprítomnosti. Súd zároveň vydal príkaz na zadržanie odsúdeného a jeho dodanie do výkonu trestu odňatia slobody. Šesťdesiatnik Bača si má trest odpykať vo väzení s maximálnym stupňom stráženia, okrem toho má svojej obeti zaplatiť 34-tisíc eur. Proti pondelkovému rozhodnutiu súdu nie je prípustný opravný prostriedok.

Jeho bývalá manželka Janka Bačová vyjadrila spokojnosť s verdiktom Krajského súdu v Trenčíne. Napriek tomu netajila obavy o svoj život, keďže páchateľ je stále na slobode. Ešte pred pondelkovým verejným zasadnutím senátu trenčianskeho súdu požiadala políciu o ochranu. Zvýšený počet policajtov monitoroval aj pondelkové konanie na súde.

Dva výstrely

Bača čelil obvineniu z obzvlášť závažného pokusu vraždy v štádiu pokusu za svoj čin z marca 2014, keď v obci Višňové v okrese Nové Mesto nad Váhom minimálne dvakrát vystrelil na svoju vtedajšiu manželku, pričom ju trafil do ľavej strany hrude a do ramena.

Ženu s vážnymi zraneniami hospitalizovali vo Fakultnej nemocnici v Trenčíne. Krajská prokuratúra v Trenčíne trestné stíhanie Jaroslava Baču v roku 2014 s poukázaním na psychiatrický posudok zastavila pre jeho nepríčetnosť v čase spáchania skutku. Podľa posudku trpel vtedajší starosta žiarlivostnou paranojou.

Prokurátor Generálnej prokuratúry toto uznesenie zrušil a krajskej prokuratúre prikázal, aby vo veci ďalej konala. Okresný súd v Trenčíne mal v júni tohto roku k dispozícii nový psychiatrický posudok, ktorý nepotvrdil nepríčetnosť obvineného. Baču odsúdil na dvadsať rokov väzenia v ústave s maximálnym stupňom stráženia, ako aj na náhradu škody poškodenej bývalej manželke a príslušnej zdravotnej poisťovni.

Pozrite si náš nový Magazín!

Pravda o sušičoch rúk. Tieto prístroje rozhodne nie sú hygienické!Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie