• Dnes je: Nedeľa 24. júna 2018 meniny má Ján

Ženy v katalánskej obci pobúril prípad z kúpaliska, v hlasovaní sa rozhodli pre kúpanie „hore bez“

Ženy v katalánskej obci pobúril prípad z kúpaliska, v hlasovaní sa rozhodli pre kúpanie „hore bez“

Obyvateľky L’Ametlla del Valles sa dožadovali hlasovania po tom, čo vlani v lete na jedno z kúpalísk prišla polícia a nariadila dvom ženám, aby si obliekli vrchný diel plaviek.

BRATISLAVA 12. júna (WebNoviny.sk) - Ženy z katalánskej obce neďaleko Barcelony si odhlasovali kúpanie na verejných kúpaliskách bez podprseniek, čím zrušili miestny zákaz.

Za kúpanie hore bez sa v LAmetlla del Valles vyslovilo 61 percent z celkovo 379 voličiek, ktoré sa na hlasovaní zúčastnili. Voliť mohli ženy od 16 rokov. Hlasovanie v tejto veci zorganizovala miestna katalánska samospráva a jeho výsledok je právne záväzný, píše spravodajský portál BBC.


Miestne obyvateľky sa dožadovali hlasovania po tom, čo vlani v lete na jedno z kúpalísk prišla polícia a nariadila dvom ženám, aby si obliekli vrchný diel plaviek. Mužom zákona ich nahlásil plavčík.

Prípad vyvolal v obci, ktorá sa nachádza 35 kilometrov od Barcelony, protest, počas ktorého prišli ženy i muži na kúpalisko v plavkových podprsenkách s nakreslenými bradavkami.

Pozrite si náš nový Magazín!

Praveké stolové hory vo Venezuele

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie