• Dnes je: Nedeľa 24. júna 2018 meniny má Ján

Žena vysúdila nemocenské dávky za starostlivosť o svojho chorého psa

Žena vysúdila nemocenské dávky za starostlivosť o svojho chorého psa

Talianke vyplatia nemocenské dávky za dni, počas ktorých sa starala o svojho psa, ktorý musel podstúpiť náhlu operáciu.

RÍM 12. októbra (WebNoviny.sk) - Žena v Taliansku vyhrala súdny spor o vyplatenie nemocenských dávok za dni strávené starostlivosťou o svojho chorého psa.

Akademička z rímskej univerzity La Sapienza si zobrala v práci dvojdňové voľno, aby sa mohla starať o svojho 12-ročného anglického setera, ktorý musel podstúpiť náhlu operáciu.

Súdny spor sa jej podarilo vyhrať s podporou organizácie Lega Anti Vivisezione (LAV) bojujúcej za práva zvierat. Podobný verdikt v minulosti žiadny taliansky súd nevydal.


Sudca uznal tvrdenie ženy, že univerzita by mala povoliť absenciu zamestnancov pre vážne a osobné rodinné dôvody. Jej právnik sa odvolával na ustanovenie v talianskych zákonoch, že človek, ktorý opustí zviera a nechá ho trpieť, môže dostať trest odňatia slobody na jeden rok a pokutu do 10-tisíc eur.

"Je to významný krok vpred, ktorý uznáva, že zvieratá, ktoré nie sú chované za účelom zisku alebo ich pracovného využitia, sú v skutočnosti členmi rodiny," uviedol Gianluca Felicetti, prezident organizácie LAV. Prípad môže v budúcnosti fungovať ako precedens pri podobných súdnych sporoch.

Pozrite si náš nový Magazín!

Praveké stolové hory vo Venezuele

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie