• Dnes je: Sobota 20. januára 2018 meniny má Dalibor

Železničná spoločnosť Slovensko cez vianočné sviatky posilní vlaky

Železničná spoločnosť Slovensko cez vianočné sviatky posilní vlaky

Štátny osobný vlakový dopravca vypraví dva mimoriadne rýchliky z Bratislavy cez Žilinu do Košíc a dva späť.

BRATISLAVA 18. decembra (WebNoviny.sk) - Železničná spoločnosť Slovensko, a. s. (ZSSK) počas vianočných a novoročných sviatkov posilní vlaky. V súvislosti s očakávaným zvýšeným počtom cestujúcich v tomto období vypraví dva mimoriadne rýchliky z Bratislavy cez Žilinu do Košíc a dva späť.

"Na tejto najfrekventovanejšej trati posilní aj 35 vybraných IC vlakov, a to až o 75 vozňov druhej triedy, čo predstavuje 5 700 miest na sedenie navyše," informoval v pondelok riaditeľ odboru komunikácie a hovorca ZSSK Tomáš Kováč. "ZSSK okrem toho okolo Vianoc, Nového roka a sviatku Troch kráľov vypraví dvadsaťdva posilových vlakov rôznych kategórií," dodal.


Všetky uvedené vlaky a miesta v posilových vozňoch IC vlakov sú zapracované v predajnom systéme.

Mimoriadny rýchlik R 11609 (Bratislava hl. st. 13:37 - Košice 19:41) pôjde v piatok 22. decembra 2017 a v piatok 5. januára 2018. V opačnom smere pôjde R 11610 (Košice 14:25 – Bratislava hl. st. 20:34), a to v pondelok 1. januára a v nedeľu 7. januára 2018. Oba vlaky budú radené z miestenkových vozňov 2. triedy.

"Cestujúcej verejnosti odporúčame v záujme osobného komfortu zabezpečiť si včas miesto na sedenie, aj keď výrazná väčšina vlakov ZSSK nie je povinne miestenková," povedal člen predstavenstva a riaditeľ úseku obchodu ZSSK Karol Martinček. ZSSK tiež odporúča cestujúcim, aby využívali alternatívne predajné kanály, ako predpredaj a internet, a vyhli sa tak čakaniam v radoch pri pokladniciach.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie