• Dnes je: Štvrtok 24. mája 2018 meniny má Ela

Zaripov uspel s odvolaním, trest za doping mu skrátili z dvoch rokov na šesť mesiacov

Zaripov uspel s odvolaním, trest za doping mu skrátili z dvoch rokov na šesť mesiacov

Rozhodnutie sa opieralo o rozsiahlejšie dôkazové materiály a expertné stanoviská.

ZÜRICH 21. novembra (WebNoviny.sk) - Z dvoch rokov na šesť mesiacov skrátila Medzinárodná hokejová federácia (IIHF) dištanc ruského útočníka Danisa Zaripova za porušenie antidopingových pravidiel.

Znamená to, že od štvrtka môže znova hrať. V júli mu dali zákaz štartu so spätnou platnosťou od 23. mája za nález pseudoefedrínu. IIHF teraz skonštatovala, že hráč uspel s odvolaním. Rozhodnutie sa opieralo o rozsiahlejšie dôkazové materiály a expertné stanoviská v porovnaní s prvotným verdiktom.

Tridsaťšesťročný Zaripov začiatkom mesiaca priznal kontakt s klubom severoamerickej NHL St. Louis Blues. V spomenutej zámorskej profilige by jeho suspendácia od IIHF a nadnárodnej KHL nebola relevantná, pretože látka, na ktorú ho pozitívne testovali, nie je podľa jej pravidiel zakázaná. Zástupca komisára NHL Bill Daly to uviedol v auguste a dodal, že skúsený Rus nemal možnosť obhájiť prítomnosť nepovolenej substancie v organizme.

Zaripov strávil predchádzajúce štyri sezóny v Magnitogorsku a predtým hral za Kazaň, do ktorej sa vrátil na začiatku júla. S tímom však po dopingovom náleze ukončil spoluprácu. Krídelník odohral v KHL vrátane play-off 603 stretnutí, v ktorých zaznamenal 565 kanadských bodov (254+311). Dovedna štyrikrát sa tešil zo zisku Gagarinovho pohára. S ruskou reprezentáciou vybojoval päť medailí z MS - tri zlaté (2008, 2009 a 2014) a po jednej striebornej a bronzovej.

Pozrite si náš nový Magazín!

Pravda o sušičoch rúk. Tieto prístroje rozhodne nie sú hygienické!Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie