• Dnes je: Utorok 20. marca 2018 meniny má Víťazoslav

Zamestnanci jadrovej elektrárne v Jaslovských Bohuniciach stiahli svoje výpovede

Zamestnanci jadrovej elektrárne v Jaslovských Bohuniciach stiahli svoje výpovede

Slovenské elektrárne sa s nespokojnými zamestnancami dohodli na zavedení osobitného príplatku za držbu preukazu osobitnej odbornej spôsobilosti.

BRATISLAVA 8. decembra (WebNoviny.sk) - V Jadrovej elektrárni V2 v Jaslovských Bohuniciach vyriešili problémy s výpoveďami niektorých zamestnancov obsluhy blokových dozorní.

Ako uviedol pre portál vEnergetike.sk hovorca Slovenských elektrární Miroslav Šarišský, všetci zamestnanci operatívno-technického personálu blokových dozorní jadrovej elektrárne Bohunice, ktorí podali individuálne výpovede, ich v piatok stiahli.


„Reflektovali sme na požiadavku na zvýšenie platov predovšetkým zavedením osobitného príplatku za držbu preukazu o osobitnej odbornej spôsobilosti podľa atómového zákona, ktorá je špecifickou podmienkou pre výkon týchto povolaní. Vzhľadom na komplikovanú ekonomickú situáciu, v ktorej sa naša spoločnosť momentálne nachádza, bol tento výsledok jediným riešením umožňujúcim aj naďalej prevádzkovať elektráreň bez obmedzovania prevádzky, strát na výrobe, nepriaznivého vplyvu na ostatných zamestnancov a tretie strany,“ konštatoval Šarišský.

V posledný októbrový deň podali niektorí zamestnanci obsluhy blokových dozorní Jadrovej Elektrárne V2 v Jaslovských Bohuniciach výpoveď. Požadovali 30-percentné zvýšenie základných miezd. Slovenské elektrárne to považovali za neprimerané vzhľadom na to, že platy spomínaných zamestnancov dosahujú 2,5 až 3,7 násobok priemernej mesačnej mzdy na Slovensku.
Odporúčame:
Aké bude počasie na jar 2018 a kedy sa začne výraznejšie otepľovať?Pozrite si náš nový Magazín!

Mloky odhalili tajomstvá ich zázračných regeneračných schopností ukrytých v DNAZdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie