• Dnes je: Sobota 23. júna 2018 meniny má Sidónia

Zakladateľ spoločnosti Traffic Group Jose Hawilla priznal zapojenie do niekoľko miliónovej korupcie

Zakladateľ spoločnosti Traffic Group Jose Hawilla priznal zapojenie do niekoľko miliónovej korupcie

Brazílčan je zakladateľom marketingovej spoločnosti Traffic Group a svedčí v kauze troch bývalých funkcionárov, vypovedal na úvod štvrtého týždňa procesu s Peruáncom Manuelom Burgom, krajanom Josém Mariom Marinom a Paraguajčanom Juanom Ángelom Napoutom NE

NEW YORK 4. decembra (WebNoviny.sk) - Brazílsky obchodník Jose "Jota" Hawilla v pondelok pred americkým federálnym súdom v newyorskom Brooklyne v rámci vyšetrovania a stíhania korupcie okolo Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) priznal svoje zapojenie do nekalej schémy s hodnotou 10 miliónov USD a pred porotou vyjadril ľútosť.


Financie slúžili na úplatky pri predaji práv na kontinentálny šampionát Copa América. Hawilla je zakladateľom marketingovej spoločnosti Traffic Group a svedčí v kauze juhoamerických bývalých funkcionárov.

Vypovedal na úvod štvrtého týždňa procesu s Peruáncom Manuelom Burgom, Brazílčanom Josém Mariom Marinom a Paraguajčanom Juanom Ángelom Napoutom. Všetci traja trvajú na svojej nevine. Do celej aféry je zapletených viac ako 40 exčinovníkov.

 

Pozrite si náš nový Magazín!

Praveké stolové hory vo Venezuele

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie