• Dnes je: Streda 23. mája 2018 meniny má Želmíra

Začína rok psa: Čínsky nový rok sa bude oslavovať v Bory Mall

Začína rok psa: Čínsky nový rok sa bude oslavovať v Bory Mall

Čínsky nový rok alebo Jarný festival je v Ázii najvýznamnejšou udalosťou v roku.

BRATISLAVA 9. februára 2018 (WBN/PR) – Čínsky nový rok alebo Jarný festival je v& Ázii najvýznamnejšou udalosťou v& roku. Býva sprevádzaný divokými oslavami. Nemusíte chodiť ani ďaleko, rok psa oslávime za účasti vysokých predstaviteľov čínskej kultúry na Slovensku v& nákupno-zábavnom centre Bory Mall.

Východná kultúra sa riadi lunárnym kalendárom, teda pohybom mesiaca. Čínsky horoskop je založený na 12-ročnom cykle a rok v znamení psa bude trvať od 16. februára do 4. februára 2019. Oslavovať sa bude však už 11. februára, na čom nie je nič zvláštne - číňania oslavujú nový rok aj 15 dní.

Čínska legenda hovorí o oblude Nian, ktorá vždy na nový rok prichádzala do dediny a zabíjala dedinčanov. Číňania boli bezmocní, až kým neprišiel starý muž a povedal, že Nian sa bojí hluku a červenej farby. A tak si číňania dodnes zdobia domy červenou farbou, vešajú lampióny, girlandy a podobne. Našťastie čínska obluda zatiaľ nikdy neprišla.

Čínsky nový rok býva spojený s bujarými hlučnými oslavami, ohňostrojmi, jedinečnou hudbou a tanečnými vystúpeniami. 11. februára sa v  predvedú tradičné čínske remeslá, ukážky bojových umení  KungFu a TaiJi, čínske wushu alebo tanec draka a dvoch levov.

Spoznajte čínsku kultúru – je bližšie, ako kedykoľvek predtým.

Pozrite si náš nový Magazín!

Pravda o sušičoch rúk. Tieto prístroje rozhodne nie sú hygienické!Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie