• Dnes je: Utorok 22. mája 2018 meniny má Júlia, Juliana

Za každé dieťa zneužité pedofilmi, vyhlásili feministky, ktoré sa prihlásili k útoku na biskupský úrad

Za každé dieťa zneužité pedofilmi, vyhlásili feministky, ktoré sa prihlásili k útoku na biskupský úrad

Vyhlásenie podpísané feministickým hnutím uvádza, že bomba bola odplatou za mučenie a vraždenie v mene Boha a násilie páchané na deťoch.

MEXIKO 27. júla (WebNoviny.sk) - K utorkovému bombovému útoku na úrad rímskokatolíckej rady biskupov v Mexiku sa na internete prihlásilo feministické hnutie proti autoritárstvu. Podomácky vyrobená výbušnina nikoho nezranila a spôsobila len škodu na dverách do budovy.

Vyhlásenie podpísalo neformálne feministické hnutie na boj proti autoritárstvu a zverejnilo ho v stredu na webstránke Contra Info. Medzinárodný portál uvádza, že je podporovaný anarchistami, libertariánmi a ľuďmi proti autoritárstvu.


Vo vyhlásení je napísané, že za bombu zhotovenú z dynamitu, skvapalneného ropného plynu a butánu je zodpovedné feministické hnutie. Ďalej je v ňom napísané: "Za každé mučenie a vraždu v mene Vášho Boha! Za každé dieťa zneužité pedofilmi!"

Na webstránke Contra Info už v minulosti publikovali sedem príbehov o činoch feministického hnutia, napriek tomu agentúra AP nedokázala overiť, či skupina reálne existuje. Mexické úrady sa k udalosti nevyjadrili.

Pozrite si náš nový Magazín!

Pravda o sušičoch rúk. Tieto prístroje rozhodne nie sú hygienické!Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie