• Dnes je: Pondelok 28. mája 2018 meniny má Viliam

Z Bratislavy sa bude do Moskvy lietať častejšie, ruská aerolinka zvyšuje počet letov

Z Bratislavy sa bude do Moskvy lietať častejšie, ruská aerolinka zvyšuje počet letov

Ruská letecká spoločnosť Pobeda, ktorá prevádzkuje pravidelnú linku z Bratislavy do Moskvy na letisko Vnukovo vyše dva roky, od polovice apríla do konca mája zvyšuje počet frekvencií na uvedenej trase na päť letov týždenne.

BRATISLAVA 10. februára (WebNoviny.sk) - Z Letiska M. R. Štefánika v Bratislave sa bude na jar lietať do Moskvy častejšie. Ruská letecká spoločnosť Pobeda, ktorá prevádzkuje pravidelnú linku z Bratislavy do Moskvy na letisko Vnukovo vyše dva roky, oznámila, že od polovice apríla do konca mája zvyšuje počet frekvencií na uvedenej trase na päť letov týždenne. Vo štvrtok o tom informovalo bratislavské letisko.

Ruský letecký dopravca počas letného letového poriadku, od konca marca, bude na linke medzi hlavnými mestami Ruska a Slovenska prevádzkovať najprv tri lety týždenne, a to v utorok, vo štvrtok a v nedeľu.

"V týždni od 17. apríla pridáva frekvencie aj v piatky a nedele. Vybrať si až z piatich letov týždenne si tak môžu cestujúci do 26. mája," uviedla hovorkyňa bratislavského letiska Veronika Ševčíková.

Priame dvojhodinové lety medzi Moskvou a Bratislavou zabezpečuje Pobeda od 19. decembra 2015 lietadlami typu Boeing 737-800 Next Generation s kapacitou 189 cestujúcich. Na začiatku na linke fungovalo sedem letov týždenne. Letecké spojenie do Bratislavy začala Pobeda prevádzkovať ako svoju prvú zahraničnú pravidelnú linku mimo Ruska.


Spoločnosť Letisko M. R. Štefánika – Airport Bratislava, a. s., je zapísaná v Obchodnom registri SR od mája 2004, disponuje základným imaním vo výške 292,43 mil. eur. Spoločnosť je v úplnom vlastníctve štátu, Ministerstvo dopravy a výstavby SR spravuje všetky jej akcie od septembra 2014, kedy prevzalo od Fondu národného majetku SR jeho podiel vo výške 50,30 %.

Letecká spoločnosť Pobeda je súčasťou skupiny Aeroflot. Jedna z najmladších leteckých spoločností v Rusku vznikla 1. decembra 2014.

Pozrite si náš nový Magazín!

Najkratšie metro na sveteZdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie