• Dnes je: Piatok 25. mája 2018 meniny má Urban

Wimbledonská víťazka Jana Novotná prehrala boj s rakovinou

Wimbledonská víťazka Jana Novotná prehrala boj s rakovinou

Zomrela wimbledonská víťazka Jana Novotná, mala iba 49 rokov.

BRNO 20. novembra (WebNoviny.sk) - V nedeľu po dlhej ťažkej chorobe zomrela bývalá skvelá tenistka Jana Novotná. Rodáčka z Brna mala iba 49 rokov. Podľa portálu WTA Novotná dlho bojovala s rakovinou a zomrela v pokoji obklopená svojimi najbližšími. Informuje o tom aj portál isport.blesk.cz.


Niekdajšia reprezentantka Česka a predtým aj Československa Novotná v roku 1998 triumfovala na slávnej wimbledonskej tráve, celkovo v kariére ovládla 24 turnajov na hlavnom ženskom okruhu vo dvojhre a 76 vo štvorhre. Dočkala sa aj triumfu v Pohári federácie ako členka tímu Československa v roku 1988. Vo svetovom rebríčku vo dvojhre to v roku 1997 dotiahla na druhé miesto, vo štvorhre bola už v roku 1990 svetovou jednotkou.

Novotná známa svojím útočným štýlom hry založenom na rýchlom prechode k sieti po podaní bola úspešná aj na olympijských hrách. V roku 1996 v Atlante jej na krk zavesili bronz vo dvojhre a striebro vo štvorhre po boku Heleny Sukovej. Toto úspešné deblové duo dosiahlo na strieborný kov aj v drese bývalej ČSSR na OH 1988 v Soule.

Pozrite si náš nový Magazín!

Pravda o sušičoch rúk. Tieto prístroje rozhodne nie sú hygienické!Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie