• Dnes je: Streda 21. februára 2018 meniny má Eleonóra

Vzťahy medzi Kóreami urovnáva aj obľúbená skupina severokórejského vodca Kim Čong-una

Vzťahy medzi Kóreami urovnáva aj obľúbená skupina severokórejského vodca Kim Čong-una

Morabong Band údajne obľubuje aj severokórejský vodca Kim Čong-un.

SOUL 21. januára (WebNoviny.sk) - Speváčka severokórejskej skupiny Morabong Band, ktorá je najobľúbenejším hudobným telesom v tejto bizarnej komunistickej krajine, sa stala vyslancom dobrej vôle severokórejského režimu pri snahe o urovnanie vzťahov s Južnou Kóreou.


Hjun Song-wol, líderka Morabong Bandu, ktorého popové pesničky údajne obľubuje aj severokórejský vodca Kim Čong-un, pricestovala v nedeľu do Južnej Kórey, aby si prehliadla miesta, na ktorých by mal vystúpiť počas februárovej zimnej olympiády severokórejský umelecký súbor, ktorý je speváčkiným bočným projektom.

Stoštyridsaťčlenný súbor Samdžijon, ktorý pozostáva zo spevokolu, tanečníc a orchestra, by mal v Južnej Kórei absolvovať vo februári dve vystúpenia - jedno priamo v dejisku olympiády a druhé v juhokórejskej metropole Soul.


Podľa juhokórejských médií chcú organizátori Zimných olympijských hier so severokórejským súborom starostlivo dohodnúť všetky podrobnosti jeho dvoch vystúpení a tlačia na to, aby súbor zaradil do programu svojich vystúpení len také skladby, ktoré sú "názorovo neutrálne".

Organizátori sa totiž obávajú opakovania scenára z roku 2015, keď mal Morabong Band vystúpiť v Pekingu, no čínski usporiadatelia sa rozhodli predstavenie na poslednú chvíľu zrušiť Severokórejské hudobné teleso totiž trvalo na tom, že počas jednej z pesničiek budú na veľkoplošných obrazovkách premietané výjavy znázorňujúce úspechy severokórejského jadrového programu.


Odporúčame:
Zimné počasie ešte bude pokračovať

Pozrite si náš nový Magazín!

Papuče, vankúše a stoličky sa samé upracú. Aj takto sa dá propagovať parkovací systémZdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie