• Dnes je: Sobota 23. júna 2018 meniny má Sidónia

Výstavba Jaguaru prináša aj rozsiahle škody, MH Invest dá kraju vyše dva milióny eur na cesty

Výstavba Jaguaru prináša aj rozsiahle škody, MH Invest dá kraju vyše dva milióny eur na cesty

Opravy bude robiť Nitriansky samosprávny kraj.

NITRA 9. decembra (WebNoviny.sk) – Štátna spoločnosť MH Invest by mala poskytnúť Nitrianskemu samosprávnemu kraju viac ako dva milióny eur na opravu ciest, ktoré boli zničené v súvislosti s výstavbou závodu automobilky Jaguar Land Rover v Nitre. Dohodli sa na tom obe strany na rokovaniach.

Vyhodnocovalo sa meter po metri to, čo je poškodené výstavbou, vyšlo nám to nejakých 76-tisíc štvorcových metrov. V zásade máme dohodnutý rozsah a momentálne riešime, akým spôsobom tie financie presmerovať na VÚC,“ povedal konateľ Nitra Invest Roman Sabo.


Opravy bude robiť Nitriansky samosprávny kraj. Podľa slov jeho predsedu Milana Belicu by mal MH Invest poskytnúť župe okolo 2,3 milióna eur, z ktorých sa budú opravovať dve hlavné trasy. Jednou je oblasť od obcí Závady, Jacovce, cez Podhorany po Priemyselný park Nitra - Sever. Druhá trasa vedie od obce Hostie cez okraj Topoľčianok až po Prílepy.

Na tému financií na opravy poškodených ciest rokuje MH Invest aj s mestom Nitra a Slovenskou správou ciest (SSC). Suma pre mesto Nitra zatiaľ ešte stanovená nie je, podľa Saba to však bude oveľa menej ako pre kraj, keďže gro dopravy do priemyselného parku išlo mimo mestských komunikácií.

Generálny riaditeľ SSC Roman Žembera sa v októbri vyjadril, že od MH Investu požadujú za poškodenie ciest 12 miliónov eur. „V súčasnosti prebieha objektivizácia. Takisto aj pri diskusiách s VÚC boli na začiatku nejaké požiadavky a na konci sme sa dostali na nejaký rozsah, ktorý je aj podľa nás reálny a v zásade sme sa dohodli na kompromisnom riešení. To isté očakávam aj smerom k SSC,“ reagoval Sabo.

Pozrite si náš nový Magazín!

Praveké stolové hory vo Venezuele

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie