• Dnes je: Utorok 19. júna 2018 meniny má Alfréd

Výrobcovia autodielov zaplatia 34 miliónov eur, Európska komisia ich pokutovala za kartelové dohody

Výrobcovia autodielov zaplatia 34 miliónov eur, Európska komisia ich pokutovala za kartelové dohody

Firmy Tokai Rika, Takata, Autoliv, Toyoda Gosei a Marutaka boli súčasťou jednej alebo viacerých zo štyroch kartelových dohôd v rámci dodávok bezpečnostných pásov, airbagov a volantov.

BRUSEL 22. novembra (WebNoviny.sk) - Pokuty v celkovej sume 34 mil. eur uložila Európska komisia (EK) pre existenciu kartelových dohôd piatim výrobcom autodielov.

Ide o firmy Tokai Rika, Takata, Autoliv, Toyoda Gosei a Marutaka, ktoré boli súčasťou jednej alebo viacerých zo štyroch kartelových dohôd v rámci dodávok bezpečnostných pásov, airbagov a volantov pre japonských výrobcov áut v Európskom hospodárskom priestore.


EK, ktorá o tom informovala v stredu, uviedla, že všetci piati výrobcovia priznali účasť v kartelových dohodách. Dodávatelia dielcov pre autá, ktorým sa uložila pokuta, koordinovali svoje ceny alebo trhy a vymieňali si citlivé informácie pri dodávkach pre japonské automobilky Toyota, Suzuki a Honda v Európskom hospodárskom priestore. "Títo piati dodávatelia uzavreli tajné dohody, aby maximalizovali svoje zisky. To mohlo zvýšiť náklady viacerých výrobcov predávajúcich autá v Európe a potenciálne postihnúť spotrebiteľov," uviedla eurokomisárka pre hospodársku súťaž Margrethe Vestagerová.

Pozrite si náš nový Magazín!

Praveké stolové hory vo Venezuele

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie