• Dnes je: Utorok 22. mája 2018 meniny má Júlia, Juliana

Vydierači násilím držali mladíka v aute 20 hodín, dobitý musel v banke vybrať peniaze

Vydierači násilím držali mladíka v aute 20 hodín, dobitý musel v banke vybrať peniaze

Vydierači držali mladíka 20 hodín v aute.

BRATISLAVA/PRIEVIDZA 9. augusta (WebNoviny.sk) - Prievidzskí kriminalisti v krátkom čase vypátrali páchateľov, ktorí brutálnym spôsobom obrali o peniaze mladého muža z okresu Prievidza. Dvadsať hodín ho násilím držali v aute a mlátili ho. Vyšetrovateľ už z obzvlášť závažného zločinu vydieračského únosu obvinil 27-ročného Matúša a o rok mladšieho Jozefa z Novák.


Ako agentúru SITA informovala trenčianska policajná hovorkyňa Elena Antalová, dvojica 19-ročného Martina nalákala do auta s tým, že ho odvezú do práce. Odbočili však na poľnú cestu a žiadali peniaze. Mladík im tvrdil, že žiadne nemá. Po bitke ho prehľadali a našli mu platobnú kartu s potvrdením o zostatku na účte. Opakovane ho bili a dlhé hodiny ho vozili po rôznych miestach.

Mladík sa im dokonca v aute povracal. Na druhý deň ho prinútili ísť do banky. Tričko znečistené zvratkami mu prezliekli a jeden z páchateľov s ním išiel do banky. Vystrašený a dobitý mladík nakoniec peniaze vybral. Okradnutého muža následne vyložili na čerpacej stanici v Topoľčanoch bez peňazí a dokladov. Okrem šoku utrpel aj zranenie, ktoré si vyžiadalo lekárske ošetrenie. Prišiel o 1 175 eur. Dvojici teraz hrozí trest 10 až 15 rokov.

Pozrite si náš nový Magazín!

Pravda o sušičoch rúk. Tieto prístroje rozhodne nie sú hygienické!Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie