• Dnes je: Sobota 23. júna 2018 meniny má Sidónia

VÚB je podľa Global Finance najlepším poskytovateľom devízových služieb na Slovensku

VÚB je podľa Global Finance najlepším poskytovateľom devízových služieb na Slovensku

Časopis Global Finance už po osemnástykrát vyhlásil najlepších poskytovateľov devízových služieb na svete (The World’s Best FX Providers).

NEW YORK 5. decembra 2017 (WBN/PR) – Časopis Global Finance už po osemnástykrát vyhlásil najlepších poskytovateľov devízových služieb na svete (The World’s Best FX Providers). Hodnotil finančné inštitúcie v 104 krajinách a 7 regiónoch sveta. Okrem toho oznámil aj najlepšie banky v oblasti prieskumu a analýzy devízových trhov a v oblasti technológií na obchodovanie na devízových trhoch v rámci exkluzívneho prieskumu, ktorý zverejní vo svojom januárovom vydaní v roku 2018. Na Slovensku si pozíciu lídra získala VÚB banka.

Časopis Global Finance opäť vyhlásil aj ocenenia „Corporate FX Awards“ (Najlepšia devízová korporácia) za riadenie rizík a inovácie v oblasti devízových trhov. „Ocenenie je potvrdením dlhodobo vysokej úrovne a profesionality obchodovania VUB banky na devízových trhoch, ktorú sa snažíme sprostredkovať aj našim klientom,“ uviedol Riaditeľ odboru Riadenie bilancie a Treasury vo VÚB Andrej Hronec.

Medzi hodnotiace kritériá v oblasti poskytovania devízových služieb patrili objem transakcií, trhový podiel, rozsah globálneho pokrytia, služby zákazníkom, konkurencieschopnosť cien a inovatívnosť technológií. Časopis Global Finance bral do úvahy aj informácie od analytikov v rámci odvetvia, výkonných manažérov spoločností a špecialistov na technológie.

Medzi kritériá na udelenie ceny „Corporate FX Award“ (Najlepšia devízová korporácia) patrili jasne definované politiky v oblasti riadenia rizík, riešenie krízových situácií, meranie devízových pozícií

a náklady na zabezpečenie kurzového rizika (hedging). Hlavným cieľom riadenia devízových rizík je minimalizácia strát a nie snaha profitovať z pohybov devízových kurzov.

„Zatiaľ čo trend celosvetovej ekonomiky smeruje k opätovnému rastu, svet stále zápasí s nečakanými udalosťami, ktoré majú vplyv na meny, počnúc politickými prevratmi ako Brexit a vojnou a končiac prírodnými katastrofami. Inštitúcie, ktoré získali naše ocenenia, vykazujú v oblasti devízových trhov sofistikovanosť v predvídaní a riešení následkov týchto vplyvov v prospech svojich klientov,” uviedol Joseph D. Giarraputo, vydavateľ a riaditeľ redakcie časopisu Global Finance.

O časopise Global Finance

Časopis Global Finance vznikol v roku 1987, má náklad 50.000 výtlačkov a čitateľov v 191 krajinách. Čitatelia Global Finance sú senior výkonní manažéri a finanční riaditelia zodpovedajúci za oblasť investovania a strategické rozhodnutia v nadnárodných spoločnostiach a finančných inštitúciách. Jeho webová stránka — GFMag.com — ponúka analýzy a články, za ktorými stojí 30-ročná skúsenosť z medzinárodných finančných trhov. Global Finance sídli v New Yorku a má svoje zastúpenia po celom svete. Global Finance pravidelne vyberá najlepších adeptov spomedzi bánk a ostatných poskytovateľov finančných služieb. Tieto ocenenia sa stali pre celosvetovú finančnú komunitu dôveryhodným štandardom excelentnosti.

O spoločnosti VÚB

VÚB je členom medzinárodnej bankovej skupiny Intesa Sanpaolo, ktorá má zastúpenie vo viac ako 40 krajinách po celom svete so sieťou bánk, priamych pobočiek a zastúpení. Banka prevádzkuje 195 retailových pobočiek, 29 firemných pobočiek, 11 hypotekárnych centier na území Slovenska a 1 pobočku na území Českej republiky.

O spoločnosti Intesa Sanpaolo

Spoločnosť Intesa Sanpaolo patrí medzi najväčšie bankové skupiny eurozóny a je popredným hráčom v Taliansku v oblasti poskytovania služieb retailovým klientom, firmám ako aj v oblasti správy majetku. Vďaka svojej širokej sieti približne 3 900 pobočiek ponúka rozsiahle spektrum služieb zhruba 11,1 miliónom klientov v Taliansku. Medzinárodné aktivity spoločnosti Intesa Sanpaolo sa zameriavajú na Strednú a Východnú Európu a Stredný Východ a Severnú Afriku, kde má zastúpenie v 12 krajinách prostredníctvom retailových a komerčných bánk s približne 1 100 pobočkami a 7,7 miliónmi klientov. Okrem iného je medzinárodná sieť zastúpená v 27 krajinách na podporu firemných klientov.

Pozrite si náš nový Magazín!

Praveké stolové hory vo Venezuele

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie