• Dnes je: Streda 20. júna 2018 meniny má Valéria

Volkswagen Slovakia vytvorí nové pracovné miesta, vláda schválila rozšírenie zoznamu pozemkov

Volkswagen Slovakia vytvorí nové pracovné miesta, vláda schválila rozšírenie zoznamu pozemkov

Automobilka požadovala do osvedčenia doplniť pozemky o celkovej výmere 2 386 metrov štvorcových.

BRATISLAVA 15. novembra (WebNoviny.sk) - Vláda v stredu schválila rozšírenie zoznamu pozemkov, na ktoré Ministerstvo hospodárstva SR v marci 2015 vydalo spoločnosti Volkswagen Slovakia osvedčenie o významnej investícii.

Väčšie kapacity závodu

Ide o rozšírenie kapacít závodu na výrobu automobilov v Bratislave. Automobilke schválil kabinet do osvedčenia doplnenie pozemkov o celkovej výmere 2 386 metrov štvorcových.


Doplnenie pozemkov vyplývalo zo žiadosti o zmenu osvedčenia z 20. septembra 2017, keďže pri pôvodnom vydávaní osvedčenia podľa rezortu hospodárstva nebolo možné s dostatočnou presnosťou umiestniť a fixovať finálne trasovanie inžinierskych sietí, dimenzovanie rozmerov a umiestnenie obslužnej dopravnej infraštruktúry pre výrobnú a logistickú halu, ako aj celého areálu žiadateľa, vrátane ochranných pásiem.

Nová výrobná prevádzka

Celková investícia súvisiaca so schváleným osvedčením dosiahne 352 mil. eur a v nadväznosti na predmetnú investíciu žiadateľ vytvorí minimálne 2 500 nových pracovných miest.

V zozname pozemkov pôvodného osvedčenia, tvoriacich podnikový pozemok podľa zákona o významných investíciách, sú podľa Ministerstva hospodárstva SR zahrnuté pozemky určené na výstavbu výrobnej prevádzky o veľkosti 259 568 metrov štvorcových, výstavbu logistickej časti súvisiacej s výrobou o veľkosti 267 660 metrov štvorcových a výstavbu novej kanalizácie o veľkosti 2 146 343 metrov štvorcových.

Pozrite si náš nový Magazín!

Praveké stolové hory vo Venezuele

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie