• Dnes je: Nedeľa 24. júna 2018 meniny má Ján

Video: V Amiens po zrútení bariéry s fanúšikmi Lille sú desiatky zranených

Video: V Amiens po zrútení bariéry s fanúšikmi Lille sú desiatky zranených

Ťažko zranení podľa prefekta departementu Somme Philippa De Mestera nie sú v ohrození života

AMIENS 1. októbra (WebNoviny.sk) - Najmenej 25 zranených, z toho štyroch ťažko a hospitalizovaných, si vyžiadalo zrútenie bariéry na tribúne s hosťujúcimi fanúšikmi počas sobotňajšieho stretnutia najvyššej francúzskej futbalovej súťaže Amiens - Lille. Ťažko zranení podľa prefekta departementu Somme Philippa De Mestera nie sú v ohrození života.

Plot neudržal nápor

"V myšlienkach sme predovšetkým s našimi priaznivcami," uviedol prostredníctvom twitteru výkonný riaditeľ OSC Lille Marc Ingla a doplnil: "Lille má právo preskúmať bezpečnostné podmienky, ktoré im poskytol domáci klub a jeho štadión. Lille verí, že zodpovedných rýchlo identifikujú a že niečo podobné sa už nikdy nestane."

Plot neudržal nápor hosťujúcich fanúšikov, ktorí po štvrťhodine hry oslavovali gól svojho tímu. Hlavný rozhodca následne poslal obe mužstvá do šatní a po viac než 30 minútach zápas predčasne ukončil.

"Futbal by mal byť oslavou. Polícia nás upozornila, že v sektore pre fanúšikov Lille bolo približne dvesto ultras. Viac než päťsto ľudí sa nepochopiteľne vrhlo na bariéru, ktorá bola v bezchybnom stave... Predstavte si päťsto ľudí, ktorí sa usilujú dostať sa na ihrisko," skonštatoval prezident domáceho klubu Amiens Bernard Joanni.

Vyhlásenie je nezodpovedné

Inglu jeho vyjadrenie pobúrilo: "Vyhlásenie prezidenta Amiens je v tomto kontexte nezodpovedné a hanebné. Naši fanúšikovia sú bezúhonní. Futbal si vyžaduje najlepšiu možnú organizáciu. Veríme, že predstavitelia ligovej súťaže odhalia zodpovedných."

Amiens prostredníctvom vyhlásenia neskôr uviedlo, že Joanni a aj politickí predstavitelia regiónu navštívili nemocnicu, do ktorej previezli zranených. "Klub z Amiens a jeho vedenie vyjadrujú spoluúčasť zraneným fanúšikom Lille a ich rodinám. Ich zdravie je pre nás na prvom mieste," uviedol klub vo vyhlásení. Prezident OSC Lille Gérard Lopez navštívi nemocnicu v nedeľu, uviedol hosťujúci klub.

Pozrite si náš nový Magazín!

Praveké stolové hory vo Venezuele

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie