• Dnes je: Nedeľa 24. júna 2018 meniny má Ján

Video: UEFA ide opäť rozdávať tresty za výtržnosti fanúšikov

Video: UEFA ide opäť rozdávať tresty za výtržnosti fanúšikov

V najbližšom domácom zápase Ligy majstrov sa futbalisti Spartaka Moskva zrejme predstavia bez fanúšikov.

NYON 14. septembra (WebNoviny.sk) - Európska futbalová únia (UEFA) potrestá ruského majstra Spartak Moskva za hodenie svetlice fanúšikom na hlavného rozhodcu počas zápasu Ligy majstrov proti slovinskému NK Maribor (1:1). Disciplinárna komisia vyriekne verdikt 21. septembra. Spartaku hrozí, že najbližší domáci duel LM - 26. septembra proti anglickému FC Liverpool - bude musieť odohrať pred prázdnymi tribúnami, alebo príde k uzavretiu len určitých sektorov v hľadisku.

Svetlica vyletela na ihrisko z miest, kde sedeli fanúšikovia hostí z Moskvy, a pristála v stredovom kruhu pri nemeckom rozhodcovi Denisovi Aytekinovi, ktorý okamžite prerušil duel. Slovinská polícia vydala stanovisko, že v tejto súvislosti prišlo k zatknutiu dvoch priaznivcov Spartaka.

Za použitie svetlice čaká disciplinárny postih od UEFA aj ukrajinský klub Šachtar Doneck. Potýčky fanúšikov SSC Neapol s usporiadateľmi počas polčasovej prestávky tohto stretnutia zostanú bez odozvy kompetentných orgánov, keďže nebola o nich zmienka v oficiálnom zápise.

Pozrite si náš nový Magazín!

Praveké stolové hory vo Venezuele

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie