• Dnes je: Utorok 19. júna 2018 meniny má Alfréd

Video: Počet obetí ničivého zemetrasenia v Mexiku stúpa, v hlavnom meste vyhlásili stav katastrofy

Video: Počet obetí ničivého zemetrasenia v Mexiku stúpa, v hlavnom meste vyhlásili stav katastrofy

Zemetrasenie ničilo budovy a spôsobilo paniku najmä v hlavnom meste a jeho okolí.

MEXIKO 20. septembra (WebNoviny.sk) - Počet obetí ničivého zemetrasenia s magnitúdom 7,1, ktoré v utorok zasiahlo Mexiko, stúpol na 149. Informáciu potvrdil šéf agentúry civilnej obrany Luis Felipe Puente.

V samotnej metropole Mexiko zahynulo podľa neho 49 ľudí a v rovnomennom štáte, ktorý ju obklopuje prišlo o život desať osôb. Päťdesiatpäť ľudí zomrelo v štáte Morelos, 32 obetí hlásia zo štátu Puebla a tri zo štátu Guerrero.

Počet obetí nezahŕňa jedného človeka, ktorého úmrtie nahlásili v štáte Oaxaca, no detaily o jeho smrti zatiaľ nie sú známe.

Epicentrum pri meste Raboso

Podľa Geologickej služby Spojených štátov malo zemetrasenie epicentrum pri meste Raboso v štáte Puebla, ktoré je vzdialené 123 kilometrov na juhovýchod od hlavného mesta. Zemetrasenie ničilo budovy a spôsobilo paniku najmä v hlavnom meste a jeho okolí.

Mexické televízie prinášajú zábery na zrútené a poškodené budovy v metropole Mexiko aj v iných mexických mestách a tiež zábery na zdesených obyvateľov, ktorí počas otrasov v panike vybiehali z budov na ulice a námestia.

Zrútili sa desiatky budov

V hlavnom meste Mexiko sa zrútilo na rôznych miestach 44 budov, informoval jeho starosta Miguel Ángel Mancera. Federálna vláda vyhlásila v metropole stav katastrofy. Prezident krajiny Enrique Peňa Nieto zase nariadil otvorenie všetkých nemocníc pre ľudí, ktorí sa pri nešťastí zranili.

Zemetrasenie udrelo necelé dva týždne po tom, ako si iné zemetrasenie v Mexiku vyžiadalo 90 obetí, a zároveň presne v deň, keď si krajina pripomínala výročie ničivého zemetrasenia s magnitúdom 8,1, ktoré v roku 1985 pripravilo o život minimálne päťtisíc ľudí.

Pozrite si náš nový Magazín!

Praveké stolové hory vo Venezuele

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie