• Dnes je: Sobota 17. marca 2018 meniny má Ľubica

Video: Objasnenosť trestných činov za rok 2017 atakuje 60 percent, Gašpar priblížil štatistiky

Video: Objasnenosť trestných činov za rok 2017 atakuje 60 percent, Gašpar priblížil štatistiky

Znižuje sa aj počet trestných činov s takzvanej „pouličnej kriminality“.

BRATISLAVA 29. decembra (WebNoviny.sk) - Objasnenosť trestných činov za rok 2017 podľa prezidenta Policajného zboru Tibora Gašpara "atakuje" úroveň 60 percent.

Sme síce niekoľko dní pred koncom roka, ale dá sa povedať, že mnohé policajné štatistiky opäť budú v tých najlepších číslach, uviedol vo videu zverejnenom na sociálnej sieti. Počet trestných činov nám klesol skoro o 3 000 vecí, uviedol Gašpar s tým, že pozitívne čísla vidí aj v oblasti dopravnej nehodovosti a jej následkov.

Sú síce možno na úrovni minulého roku, ale všetky tie ukazovatele, ktoré hodnotíme za posledných šesť rokov, sa držia na tých najlepších možných číslach, uviedol Gašpar.

Pozitívne výsledky sa podľa policajného prezidenta dosiahli napríklad aj v oblasti ochrany štátnej hranice, v boji s nelegálnou migráciou, v boji proti organizovanému zločinu alebo s daňovou kriminalitou. Znižuje sa aj počet trestných činov s takzvanej "pouličnej kriminality".

"Znižuje sa násilná kriminalita, znižuje sa majetková kriminalita, čiže krádeže, či už krádeže motorových vozidiel, alebo krádeže vlámaním," zdôraznil s tým, že, naopak, vrástol počet odhalených daňových trestných činov. Podrobnejšie bude polícia o svojej činnosti v roku 2017 informovať v januári, dodal Gašpar.
Odporúčame:
Aké bude počasie na jar 2018 a kedy sa začne výraznejšie otepľovať?Pozrite si náš nový Magazín!

Mloky odhalili tajomstvá ich zázračných regeneračných schopností ukrytých v DNAZdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie