• Dnes je: Streda 23. mája 2018 meniny má Želmíra

Video: Kanadu trápia lesné požiare, vyhnali z domovov tisíce obyvateľov Britskej Kolumbie

Video: Kanadu trápia lesné požiare, vyhnali z domovov tisíce obyvateľov Britskej Kolumbie

Úrady odporučili počas víkendu 24-tisíc obyvateľom provincie Britská Kolumbia, aby odišli do bezpečia.

OTTAWA 17. júla (WebNoviny.sk) - Pre vytrvalé lesné požiare na západe Kanady museli svoje domovy opustiť už tisíce ľudí. Úrady odporučili počas víkendu 24-tisíc obyvateľom provincie Britská Kolumbia, aby odišli do bezpečia.

K ohrozeným oblastiam pritom patrí aj celé mesto Williams Lake s 11-tisíc obyvateľmi, informovala televízna stanica CBC. Od vypuknutia požiarov a vyhlásenia stavu núdze 7. júla odišlo zo svojich domovov už 37-tisíc ľudí, uviedol minister dopravy Britskej Kolumbie Todd Stone.


Podľa miestnych úradov vyčíňa v regióne aktuálne ešte 162 požiarov, pričom 15 z nich predstavuje nebezpečenstvo pre obývané oblasti. S plameňmi bojuje okolo 3 000 hasičov. V sobotu sa počas bojov s prírodným živlom zrútil jeden hasičský vrtuľník. Na palube sa nachádzal iba pilot, ktorého momentálne ošetrujú v nemocnici.

V americkom štáte Kalifornia došlo medzičasom k pokroku v boji s tamojšími lesnými požiarmi. Ako aktívne označujú úrady už iba 11 z nich. Podľa údajov hasičov už všetky nariadenia na evakuáciu odvolali.


Pozrite si náš nový Magazín!

Pravda o sušičoch rúk. Tieto prístroje rozhodne nie sú hygienické!Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie