• Dnes je: Streda 20. júna 2018 meniny má Valéria

Vážim si každého úprimného komunistu, vyhlásil Blaha a žiada zmier s históriou

Vážim si každého úprimného komunistu, vyhlásil Blaha a žiada zmier s históriou

Zmieriť sa podľa Blahu musíme aj s tou časťou spoločnosti, ktorá má po krk západného liberalizmu.

BRATISLAVA 2. januára (WebNoviny.sk) – Slovensko potrebuje podľa predsedu parlamentného výboru pre európske záležitosti Ľuboša Blahu (Smer-SD) spoločenský zmier. Ako povedal v rozhovore pre agentúru SITA, musíme sa zmieriť s našou minulosťou a raz a navždy sa poďakovať generáciám, čo budovali socializmus pred rokom 1989 za to, že postavili po vojne krajinu na nohy, že vystavali nemocnice, cesty, školy a podniky, ktoré politici po roku 1989 často iba rozkrádali.

Otázka alternatívy k liberalizmu

„Je našou morálnou povinnosťou rehabilitovať všetkých tých dobrých ľudí, čo pred rokom 1989 verili v komunistické ideály a po novembri z nich rôzni prevracači kabátov robili netvorov. Ja si hlboko vážim každého úprimného komunistu,“ vyhlásil Blaha.


Zmieriť sa podľa Blahu musíme aj s tou časťou spoločnosti, ktorá má po krk západného liberalizmu. „Nemôžeme sa tváriť, že tu neexistujú, že sú všetci obeťou ruskej propagandy, že sú nezrelí či menejcenní – to je hrozný omyl. Musíme s nimi viesť normálny dialóg. Každému je jasné, že liberalizmus v ekonomike priviedol svet na pokraj katastrofy,“ povedal s tým, že otázkou je, čo je alternatívou.

Slovensko v budúcnosti

Mnohí ľudia si podľa neho myslia, že je to konzervativizmus. „Ja som presvedčený, že je to demokratický socializmus. Poďme sa o tom baviť, ale nie s krvavými očami. Opakujem, Slovensko potrebuje zmier. Máme stabilnú ekonomiku, stabilnú vládu, je ideálny čas na to, aby sme sa pustili do tvrdého, ale férového hodnotového politického zápasu o to, ako si predstavujeme Slovensko v budúcnosti – niekto ho chce modré, niekto hnedé, niekto červené,“ vyhlásil.

Blaha je za červenú farbu. „Je to môj legitímny názor, viem ho podoprieť množstvom kníh, skúseností aj argumentov. Poďme sa o budúcnosti seriózne rozprávať a prestaňme sa okydávať a nálepkovať,“ dodal.

Pozrite si náš nový Magazín!

Praveké stolové hory vo Venezuele

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie