• Dnes je: Utorok 22. mája 2018 meniny má Júlia, Juliana

V strane Smer-SD sa hovorí o Sakovej ako o ministerke vnútra, Stromček vraj ponuku odmietol

V strane Smer-SD sa hovorí o Sakovej ako o ministerke vnútra, Stromček vraj ponuku odmietol

Minister vnútra Tomáš Drucker v pondelok oznámil, že sa rozhodol podať demisiu do rúk prezidenta Andreja Kisku.

BRATISLAVA 19. apríla (WebNoviny.sk) – V Smere-SD sa čoraz viac hovorí, že Tomáša Druckera vo funkcii ministra vnútra nahradí štátna tajomníčka rezortu Denisa Saková. V hre bol aj bývalý štátny tajomník ministerstva dopravy Viktor Stromček, ale ten podľa informácií agentúry SITA túto ponuku odmietol.


Minister vnútra Tomáš Drucker v pondelok do . Ako povedal, nechce ešte viac polarizovať spoločnosť v otázke odvolania či neodvolania policajného prezidenta Tibora Gašpara. V pozícii ministra vnútra sa podľa jeho slov tiež necítil autenticky.


V roku 2017 videl predseda Smeru v Sakovej a Petrovi Pellegrinim nastupujúcu generáciu v Smere-SD. Za nastupujúcu generáciu ich označil vtedy vo videu, ktoré zverejnil na sociálnej sieti.

„Chcem prejsť celé Slovensko. Nebudem chodiť sám. Pozval som niektorých predstaviteľov z nastupujúcej generácie Smeru-SD, aby chodili so mnou. V Martine sa budem tešiť zo spoločnosti Petra Pellegriniho a rovnako bude so mnou štátna tajomníčka Denisa Saková, ktorá sa sústredí na témy typické pre tento rezort, najmä reformu verejnej správy. Bude to dobrá partia. Môžeme urobiť kus dobrej roboty,“ uviedol vtedy Fico vo videu.

Pozrite si náš nový Magazín!

Pravda o sušičoch rúk. Tieto prístroje rozhodne nie sú hygienické!Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie