• Dnes je: Utorok 19. júna 2018 meniny má Alfréd

V rokovacej sále parlamentu sedelo v piatok ráno iba okolo 20 zo 150 poslancov

V rokovacej sále parlamentu sedelo v piatok ráno iba okolo 20 zo 150 poslancov

Poslanci sa na začiatku aktuálnej 21.

BRATISLAVA 13. októbra (WebNoviny.sk) - Rokovacia sála parlamentu bola od rána takmer prázdna. Poslanci Národnej rady Slovenskej republiky prítomní v rokovacej sále parlamentu preskakovali body programu.

Glváčova kritika opozície

Problémom bolo, že v pléne od rána sedelo len okolo dvadsať poslancov. Na hlasovaní o jedenástej hodine ich bolo prítomných okolo 135.


Ako sa na sociálnej sieti vyjadril podpredseda parlamentu Martin Glváč (Smer-SD), opoziční poslanci kritizovali, že počas októbrovej schôdze o sedemnástej hodine o prerokovaných zákonoch nehlasujú, no v pléne doobeda nesedia.

Na programe boli totiž práve návrhy opozície. "Nie sú však schopní predniesť a odôvodniť svoje návrhy zákonov v normálnom čase," uviedol.

Hlasuje sa len o 11:00

Poslanci sa na začiatku aktuálnej 21. schôdze dohodli, že hlasovať o prerokovaných bodoch budú iba o jedenástej hodine, aby tak umožnili kandidátom do VÚC robiť svoju predvolebnú kampaň.

Hoci to opozícia kritizovala, v piatok nemal kto predkladať ich návrhy zákonov. Na prerokovanie zostávalo menej ako desať opozičných návrhov. Na utorok 17. októbra majú naplánované vládne návrhy týkajúce sa rezortu práce, zdravotníctva a životného prostredia.

Podľa harmonogramu schôdzí zverejneného na stránke národnej rady, by mala táto schôdza trvať do 27. októbra. Keďže poslanci prerokúvajú návrhy zákonov takmer bez rozpravy, rokovanie sa skráti. Je možné, že sa skončí v polovici budúceho týždňa.

Pozrite si náš nový Magazín!

Praveké stolové hory vo Venezuele

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie