• Dnes je: Pondelok 18. júna 2018 meniny má Vratislav(a)

V Michalovciach zadržali Antonina V., v Taliansku ho majú stíhať pre drogy

V Michalovciach zadržali Antonina V., v Taliansku ho majú stíhať pre drogy

BRATISLAVA 13. marca (WebNoviny.sk) - V skorých ranných hodinách v utorok v Michalovciach zadržali Antonina V..

Taliani žiadajú o jeho vydanie

Ako ďalej pre agentúru SITA uviedla hovorkyňa Generálnej prokuratúry SR Andrea Predajňová, dôvodom je, že na túto osobu vydal súd v Benátkach európsky zatýkací rozkaz.


"Európskym zatýkacím rozkazom žiada taliansky súd o vydanie Antonina V. na trestné stíhanie do Talianska pre drogový trestný čin spáchaný organizovanou zločineckou skupinou s nadnárodnou pôsobnosťou. Celý postup bol realizovaný v maximálnom utajení, aby sa zabránilo úniku informácií a prípadnému zmareniu tohto úkonu," uviedla Predajňová s tým, že na riešení tejto záležitosti spolupracovali GP SR a Eurojust, ktorý koordinoval spoluprácu medzi talianskymi a slovenskými orgánmi.

V textoch ho spomínal aj zavraždený novinár

Predbežné vyšetrovanie v tejto veci podľa Predajňovej vykonáva podľa príslušných ustanovení o európskom zatýkacom rozkaze v platnom znení Krajská prokuratúra Košice.

"V rámci 48-hodinovej lehoty, ktorú má prokurátor po zadržaní osoby k dispozícii na rozhodnutie o ďalšom postupe, Krajská prokuratúra Košice podá Krajskému súdu v Košiciach návrh na vzatie zadržanej osoby do predbežnej väzby," vysvetlila hovorkyňa.


V rámci medzinárodnej akcie bolo podľa nej zadržaných 17 osôb, z ktorých 11 sa nachádza vo väzbe a šesť v domácom väzení. "Ďalšie informácie v tomto štádiu konania nie je možné poskytnúť," dodala.

Antonino V., ktorého spomínal v textoch zavraždený novinár Ján Kuciak, podniká na východnom Slovensku. V súvislosti s vyšetrovaním vraždy bol už zadržaný slovenskou políciou, neskôr ho však prepustili.

Pozrite si náš nový Magazín!

Praveké stolové hory vo Venezuele

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie