• Dnes je: Pondelok 18. júna 2018 meniny má Vratislav(a)

Univerzita Komenského v Bratislave v rebríčku vysokých škôl ako jediná zo Slovenska

Univerzita Komenského v Bratislave v rebríčku vysokých škôl ako jediná zo Slovenska

Rebríček CWUR World University Rankings hodnotil 27-tisíc svetových univerzít.

BRATISLAVA 16. októbra (WebNoviny.sk) - Univerzita Komenského v Bratislave ako jediný reprezentant zo Slovenska patrí podľa rankingu CWUR, ktorý bol zverejnený dnes popoludní, medzi 2,4 % najlepších univerzít sveta.

V rebríčku CWUR World University Rankings obsadila 658. miesto spomedzi viac ako 27-tisíc hodnotených svetových univerzít. Agentúru SITA o tom informovala Andrea Földváryová z Univerzity Komenského v Bratislave.


Prvé tri priečky v rebríčku obsadili americké univerzity Harvard, Stanford a Massachusetts Institute of Technology. Na štvrtej priečke je britská univerzita Cambridge, na piatej taktiež britská univerzita Oxford.

CWUR je rebríček, ktorý meria kvalitu vzdelávania a prípravy študentov, ako aj kvalitu výskumu nezávisle od prieskumov a dát dodaných univerzitami.

Rebríček CWUR je jedným z viacerých medzinárodných rebríčkov, ktoré hodnotia univerzity po celom svete. Prvýkrát bol publikovaný v roku 2012.

V aktuálnom roku hodnotil 27 770 univerzít na základe ôsmich indikátorov, a to kvalita vzdelávania, zamestnanie absolventov, kvalita pedagógov, publikácie, vplyv, citácie, široký dosah a patenty.

Pozrite si náš nový Magazín!

Praveké stolové hory vo Venezuele

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie