• Dnes je: Streda 21. marca 2018 meniny má Blahoslav

Účastníci odboja majú od novembra vyšší príspevok zo Sociálnej poisťovne

Účastníci odboja majú od novembra vyšší príspevok zo Sociálnej poisťovne

Dôchodcom, ktorí boli priamymi účastníkmi národného boja za oslobodenie, zvýšila Sociálna poisťovňa od novembra tohto roka príspevok z 20 eur na 70 eur mesačne.

BRATISLAVA 10. novembra (WebNoviny.sk) - Sociálna poisťovňa (SP) od novembra tohto roka zvýšila príspevok dôchodcom ako účastníkom národného boja za oslobodenie a vdovám a vdovcom po týchto osobách, ak im vypláca starobný, predčasný starobný, invalidný, vdovský alebo vdovecký dôchodok.

Príspevok zvýšili 5176 poberateľom

"Príspevok priameho účastníka národného boja za oslobodenie vzrástol z 20 na 70 eur mesačne a príspevok pozostalým osobám po účastníkoch národného boja za oslobodenie z 10 na 20 eur mesačne," informoval hovorca Sociálnej poisťovne Peter Višváder.


Tento príspevok poisťovňa zvýšila celkovo 5176 poberateľom. Písomné rozhodnutia SP podľa Višvádera dôchodcom zasielala priebežne po zabezpečení výplaty zvýšeného príspevku do 2. novembra tak, aby v čase výplaty zvýšeného príspevku boli oprávnené osoby o zvýšení informované.

Zvýšenie vyplýva z novely zákona

Pozostalým osobám po účastníkoch národného boja za oslobodenie Sociálna poisťovňa zvýši príspevok aj od výplatného termínu v januári 2019, a to z 20 eur mesačne na 35 eur mesačne.

Sociálna poisťovňa o zvýšení príspevku rozhodne do 31. januára budúceho roka písomným rozhodnutím, ktoré zašle oprávneným osobám.

Zvýšenie príspevku k dôchodku vyplýva zo schválenej novely zákona o poskytovaní príspevku účastníkom národného boja za oslobodenie a vdovám a vdovcom po týchto osobách.
Odporúčame:
Aké bude počasie na jar 2018 a kedy sa začne výraznejšie otepľovať?Pozrite si náš nový Magazín!

Mloky odhalili tajomstvá ich zázračných regeneračných schopností ukrytých v DNAZdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie