• Dnes je: Streda 23. mája 2018 meniny má Želmíra

Tvrdý brexit môže ohroziť tisíce miest v britskom sektore televízneho vysielania

Tvrdý brexit môže ohroziť tisíce miest v britskom sektore televízneho vysielania

Ak sa nedosiahne dohoda Veľkej Británie s EÚ o podmienkach odchodu krajiny z bloku, medzinárodní televízni vysielatelia asi budú musieť časť činností presunúť za hranice Británie.

LONDÝN 5. novembra (WebNoviny.sk) - Televízni vysielatelia v Británii pravdepodobne budú musieť presunúť časť podnikania za hranice, ak sa nedosiahne dohoda s Európskou úniou o podmienkach odchodu krajiny z bloku.

Organizácia medzinárodných vysielateľov v Británii uviedla, že v krajine môžu byť ohrozené tisíce pracovných miest v prípade "tvrdého" brexitu, čiže ak Británia odíde z EÚ bez obchodnej dohody. Informoval o tom v nedeľu britský portál bbc.com.


"Neexistencia obchodnej dohody ohrozí postavenie Veľkej Británie ako popredného európskeho centra pre medzinárodné vysielanie," uviedla Asociácia komerčných vysielateľov (COBA), ktorá zastupuje také mediálne spoločnosti ako Eurosport, Disney a Discovery.

"Neexistencia dohody ohrozí tisíce pracovných miest v britskom vysielacom sektore, stovky miliónov libier každoročných investícií a naruší dlhodobú globálnu konkurencieschopnosť sektora," konštatovala asociácia.

K mestám, ktoré dúfajú, že prilákajú medzinárodných vysielateľov, patria napríklad Amsterdam a Dublin, dodal portál bbc.com.

Pozrite si náš nový Magazín!

Pravda o sušičoch rúk. Tieto prístroje rozhodne nie sú hygienické!Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie