• Dnes je: Streda 20. júna 2018 meniny má Valéria

Trump zrušil Dodd-Frankov zákon, obmedzenia pre banky by sa mali zmierniť

Trump zrušil Dodd-Frankov zákon, obmedzenia pre banky by sa mali zmierniť

Podľa nového zákona sa za veľké banky, ktorých bankrot predstavuje hrozbu, považujú finančné ústavy s aktívami aspoň 250 mld.

WASHINGTON 25. mája (WebNoviny.sk) - Americký prezident Donald Trump podpísal zákon, ktorým sa zmierňujú obmedzenia uvalené na banky po finančnej kríze z roku 2008.

Návrh nového zákona, ktorý predložili republikáni, schválil Kongres v utorok s pomocou niekoľkých hlasov demokratov. To umožnilo Trumpovi splniť sľub z predvolebnej kampane, že zruší tzv. Dodd-Frankov zákon, ktorý v roku 2010 prijali demokrati v reakcii na finančnú krízu a recesiu.


Podľa nového zákona sa za veľké banky, ktorých bankrot predstavuje hrozbu, považujú finančné ústavy s aktívami aspoň 250 mld. USD. Oproti doterajšej legislatíve sa táto hranica zvýšila päťnásobne.

Zmeny zákona zmierňujú reguláciu a dozor nad viac ako dvomi desiatkami finančných inštitúcií, vrátane BB&T Corp., SunTrust Banks, Fifth Third Bancorp a American Express. Kritici nového zákona však tvrdia, že sa zvýši pravdepodobnosť budúceho zachraňovania bánk za peniaze daňových poplatníkov.


Pozrite si náš nový Magazín!

Praveké stolové hory vo Venezuele

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie