• Dnes je: Utorok 19. júna 2018 meniny má Alfréd

Tropické horúčavy sa vrátia, pre južné časti Slovenska vydal SHMÚ výstrahy

Tropické horúčavy sa vrátia, pre južné časti Slovenska vydal SHMÚ výstrahy

SHMÚ vydal výstrahu 2. stupňa pre okresy na juhu a v strede západného Slovenska ako aj pre juh stredného i východného Slovenska.

BRATISLAVA 9. augusta (WebNoviny.sk) - Slovensko zasiahnu vo štvrtok opäť vysoké teploty.

Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) vydal výstrahu 2. stupňa pre okresy na juhu a v strede západného Slovenska ako aj pre juh stredného i východného Slovenska.

Teploty tu vo štvrtok vystúpia na 35 až 37 °C. "Vysoká teplota predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské zdravie, fyzické aktivity a tvorbu požiarov," varuje SHMÚ.


Pre severnejšie oblasti platí výstraha 1. stupňa pred horúčavami, čo znamená, že teploty môžu dosiahnuť až 34 °C. Bez výstrah je len úplný sever stredného Slovenska.počasieLetné horúčavy zvyšujú riziko požiarov v prírode, varujú hasiči

Horúce počasie v letnom období môže podľa Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) zapríčiniť zvýšené riziko vzniku požiarov, ktoré vznikajú najmä v prírodnom prostredí.

verejnosť by sa mala vyhýbať v prírodnom prostredí činnostiam ako fajčenie, odhadzovanie horiacich alebo tlejúcich predmetov alebo zakladanie otvoreného ohňa. Zakázané je tiež vypaľovať porasty bylín, kríkov, stromov alebo spaľovať horľavé látky na lesných pozemkoch.

Čo treba robiť pri horúčavách

- Ľudia majú pravidelne piť nesýtené vody a nízkokalorické nápoje bez kofeínu, alkoholu a cukru. Odporúča tiež nepiť veľmi studené nápoje a tekutiny s ľadom.

- Nie len dovolenkári sa majú vyhýbať ostrému slnku od 10.00 do 17 hodiny.

- Klobúk, čiapka či slnečné okuliare sú pre dovolenkárov nevyhnutnosťou.Odporúčame:

Počasie na 10 dní


Pozrite si náš nový Magazín!

Praveké stolové hory vo Venezuele

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie