• Dnes je: Nedeľa 24. júna 2018 meniny má Ján

Tréner brankárov Lašák je po Nemeckom pohári ešte viac zamotaný

Tréner brankárov Lašák je po Nemeckom pohári ešte viac zamotaný

Podľa majstra sveta z Göteborgu 2002 podali Ján Laco, Patrik Rybár a Marek Čiliak výborné výkony AUGSBURG 12.

AUGSBURG 12. novembra (WebNoviny.sk) - Slovenskej hokejovej reprezentácii sa síce na Nemeckom pohári 2017 nepodarilo obhájiť prvenstvo spred roka, ale v Augsburgu odohrala tri dobré zápasy. Do posledného okamihu bola v hre o celkové prvenstvo na podujatí, veľkú zásluhu na tom má trio brankárov. Kouč gólmanov Ján Lašák bol s ich výkonmi nadmieru spokojný.

"Náš plán bol vidieť čo najviac adeptov, pretože olympiáda sa blíži a okruh gólmanov je dosť široký. Zamotaný som teraz ešte viac ako pred turnajom. Jano Laco potvrdil svoju pozíciu, v posledných rokoch je v reprezentácii stabilný základný kameň. Paťo Rybár odchytal v sobotu proti Nemcom výborný zápas, potvrdil svoju formu z Hradca Králové. Marek Čiliak tiež podal skvelý výkon, zo všetkých troch gólmanov to mal najťažšie. Musel čakať tri dni na svoj zápas a videl, v akom laufe sú Rusi. Presvedčil, že jeho forma je v posledných rokoch špičková," povedal niekdajší reprezentačný brankár, majster sveta z Göteborgu 2002.

"Výber pre Pjongčangom budeme mať ťažký, ale tým sa ešte nezaťažujem, ešte je dosť času," doplnil.

Rôzne zmeny

Každý z troch slovenských brankárov v Augsburgu dostal šancu práve v jednom súboji, Ján Lašák priblížil aj proces nasadzovania gólmanov. "Zohľadnili sme prosbu z Hradca Králové, aby Paťo Rybár mal v nedeľu voľno a mohol sa vrátiť do klubu. Chceli sme potvrdiť dobré vzťahy s klubom aj do budúcnosti," povedal.


Už o mesiac čaká na Slovákov turnajová generálka na ZOH, bude ňou podujatie v nórskom Hamare. Tam by mali dostať príležitosť ďalší. "Ešte som nad tým nerozmýšľal, stále mám kopec brankárov, ktorí sú pripravení. Ide o Jula Hudáčka či Denisa Godlu, na ktorého mám z Fínska špičkové referencie. To sú dvaja adepti, ktorých ešte chceme vidieť, ale za mesiac sa ešte veľa môže zmeniť," prezradil Ján Lašák.

Správny smer

Kouč gólmanov aktuálne považuje za predčasné hovoriť o tom, ktorí brankári pôjdu na olympijský turnaj. "Nerád by som hovoril, či niekto má isté miesto na olympiáde. Stať sa môže všeličo. Tým, že Jano Laco je už stálica v tíme, tak má asi k olympiáde najbližšie," poznamenal Lašák.

V minulosti výborný brankár prezradil aj viac o spolupráci s kanadským hlavným trénerom Craigom Ramsayom. "Chalani v kabíne sú nadšení, že majú človeka, ktorí ich vie posunúť v celej kariére, nie iba počas turnaja reprezentácie. Dáva im veľa rád do hokejového života. Chceme kráčať cestou, aby bola hrdosť obliekať reprezentačný dres a myslím si, že ideme správnym smerom," poznamenal Lašák.

Pozrite si náš nový Magazín!

Praveké stolové hory vo Venezuele

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie