• Dnes je: Sobota 23. júna 2018 meniny má Sidónia

Transformáciou DFNsP na Národný ústav destkých chorôb sa podľa Druckera zmení smer pediatrie

Transformáciou DFNsP na Národný ústav destkých chorôb sa podľa Druckera zmení smer pediatrie

Podľa ministra zdravotníctva nejde len o zmenu názvu, týmto krokom sa zásadne zmení smerovanie pediatrie na Slovensku a zároveň aj podmienky na liečbu detí.

BRATISLAVA 12. decembra (WebNoviny.sk) - Detská fakultná nemocnica s poliklinikou v Bratislave (DFNsP) sa od prvého januára budúceho roka pretransformuje na Národný ústav detských chorôb (NÚDCH).

Informoval o tom v utorok na tlačovej konferencii minister zdravotníctva Tomáš Drucker. Ako povedal, nie je to len zmena názvu, týmto krokom sa zásadne zmení smerovanie pediatrie na Slovensku a zároveň aj podmienky na liečbu detí.

Najnáročnejšia zdravotná starostlivosť

"Národné ústavy poskytujú zdravotnú staroslivosť na tej najvyššej úrovni, dokážu sa postarať o pacientov s najťažšími komplikáciami, vytvárajú podmienky pre odborný rast pre najlepších lekárov a špičkových odborníkov, zavádzajú inovatívne postupy diagnostiky a liečby pre ostatné zdravotnícke zariadenia a v neposlednom rade v spolupráci s univerzitami vychovávajú mladých medikov," poznamenal Drucker.


Ako pokračoval šéf rezortu zdravotníctva, bratislavská detská fakultná nemocnica už v súčasnosti poskytuje najnáročnejšiu zdravotnú starostlivosť pre detských pacientov a v budúcnosti sa bude už ako národný ústav rozvíjať podľa najnovších poznatkov a trendov v oblasti detskej medicíny.

Špecializované centrá pre liečbu detí

"Na transformáciu sa detská fakultná nemocnica pripravuje počas celého tohto roka, a aj preto sme nemocnici pridelili kapitálové výdavky zo zdrojov ministerstva zdravotníctva vo výške viac ako 15 miliónov eur," dodal.


Cieľom NÚDCH je vytvoriť špecializované centrá pre liečbu detí s najzávažnejšími ochoreniami z celého Slovenska a zároveň liečiť v nich pacientov tak, aby ich posilnením ambulantnej zdravotnej starostlivosti čo najmenej zaťažovali hospitalizáciami, ktoré ich nielen stresujú, ale aj vystavujú zvýšenému riziku možných komplikácií. Všetky deti, ktorých zdravotný stav to umožňuje, je v pláne liečiť v domácom prostredí.

Pozrite si náš nový Magazín!

Praveké stolové hory vo Venezuele

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie