• Dnes je: Streda 21. marca 2018 meniny má Blahoslav

Tisícky odberateľov na Orave a v Liptove sú bez elektrickej energie

Tisícky odberateľov na Orave a v Liptove sú bez elektrickej energie

Situáciu elektrikárom komplikuje silný vietor.

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ 12. decembra (WebNoviny.sk) – Bez elektrickej energie je 30-tisíc odberateľov na Orave a v Liptove. Výpadky spôsobil silný vietor. Vyvrátil na viacerých miestach stromy, ktoré poškodili elektrické vedenia.


„V celom Žilinskom a Banskobystrickom kraji je 60-tisíc odberateľov bez elektriny. Liptov a Orava je na tom najhoršie. Na hornej Orave sú najviac postihnuté oblasti okolo Námestova a obce Podbieľ, Krivá, Zákamenné. Na Liptove sú najväčšie poruchy v Demänovskej Doline, Dúbrave a Kvačanoch,“ potvrdil hovorca pre agentúru SITA hovorca Stredoslovenskej energetiky – Distribúcia Miroslav Gejdoš.

Spoločnosť má v teréne približne 300 ľudí, čo sú všetky ich dostupné kapacity. Situáciu podľa Gejdoša elektrikárom komplikuje silný vietor. „V niektorých miestach môže odstránenie porúch trvať dlhšie, elektrikári čakajú na hasičov, kým sprejazdnia miesta, aby sa na miesto poruchy mohli dostať s technikou,“ dodal.

Počasie zajtra ostavá veterné, ale teplé sú vydané výstrahy


Odporúčame:

Počasie na 10 dní
počasie


Odporúčame:
Aké bude počasie na jar 2018 a kedy sa začne výraznejšie otepľovať?Pozrite si náš nový Magazín!

Mloky odhalili tajomstvá ich zázračných regeneračných schopností ukrytých v DNAZdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie